×
×

Dbamy o Twoje dane!

Wiemy, że Twoje dane osobowe są dla Ciebie bardzo ważne, dlatego naszym priorytetem jest przetwarzanie ich ściśle z postanowieniami ustawowymi.
Wszystkie informacje na temat tego jakie dane gromadzimy oraz w jaki sposób je wykorzystujemy znajdziesz w zaktualizowanej Polityce Prywatności.

Archiwum Wydarzeń 2009

Wystawy - Polska sztuka złotnicza w Monachium

Prezentacja Kolekcji współczesnej polskiej sztuki złotniczej ze zbiorów Marii Magdaleny Kwiatkiewicz – miała w lutym swoją międzynarodową premierę. Wystawa jedynej znanej, prywatnej kolekcji polskiego złotnictwa, była jednym z wydarzeń podczas największych w UE targów jubilerskich Inhorgenta Europe, w Monachium. Wystawa obejmowała wybrane prace z kolekcji, na którą składają się prace ponad stu projektantów, m. in. unikaty oraz dzieła powstałe na zamówienie kolekcjonerki, autorstwa wybitnych twórców. Ich prezentacja cieszyła się wielkim zainteresowaniem międzynarodowej publiczności.

Miłośnicy biżuterii artystycznej w Polsce, będą również mieli okazję, by zobaczyć prace z kolekcji. Prezentowane będą w cyklu Współczesna Sztuka Złotnicza w Teatrze Współczesnym w Warszawie, w dwóch odsłonach: część I – od 9 marca do 19 kwietnia 2009; część II - od 20 kwietnia do 14 czerwca 2009. Sponsorem wystaw są Sklepy Jubilerskie YES.

Zapraszamy!

 

GALA ZWIERCIADŁA

Sklepy Jubilerskie YES były jednym ze sponsorów niezwykłego wydarzenia, które co roku gromadzi wybitne osobowości. Gala Kryształowych Zwierciadeł miała miejsce w ostatni czwartek maja, w ogrodach Pałacu Królikarnia w Warszawie. W poprzednich latach „Kryształowe Zwierciadła” przyznano m.in. Wisławie Szymborskiej, Agnieszce Holland, Oldze Tokarczuk, Hannie Krall, Paulo Coelho, prof. Normanowi Daviesowi. W tym roku wyróżniono: Danutę Szaflarską, Preeti Agrawali, Danutę Hübner i Sławomira Idziaka. Wszyscy Laureaci otrzymali wyjątkowe prezenty od firmy YES.

Nasza firma ufundowała także statuetkę „Kryształki Zwierciadła” – autorstwa Tomasza Stajszczaka – przyznawaną młodym, którzy mają już za sobą wyjątkowe dokonania. Do tej nagrody nominowani byli: Aleksandra Czerniawska, malarka; Janek Mela, polarnik, najmłodszy w historii i jednocześnie pierwszy niepełnosprawny zdobywca dwóch biegunów; Antoni Pawlicki, aktor; Grzegorz Piątek i Jarosław Trybuś, architekci; Barbara i Zuzanna Wrońskie, artystki tworzące dla zespołu Pustki.

Czytelnicy przyznali nagrodę Jankowi Meli. Statuetkę wręczył Laureatowi Mateusz Madelski, dyrektor ds. rozwoju firmy YES. Oprawiony w szczerym złocie kryształ, wyróżniający się na tle ciemnego granitu, dobrze symbolizuje zarówno wyjątkowość dokonań, jak i niezłomność charakteru Janka Meli: witalność, niepoddawanie się słabościom i ograniczeniom, a także działania na rzecz innych niepełnosprawnych w ramach fundacji Poza Horyzonty.
 

MEDIOLAN, PARYŻ… YES

Biżuteria YES, obok autentycznych kreacji z lat 20. i nowoczesnych designerskich dodatków, była atrakcją pokazu stylizowanego przez Kaję Wrzeszcz oraz jednego z najbardziej utalentowanych projektantów młodego pokolenia, Michała Hekmata. Na sukces premierowego wieczoru z nowego cyklu Warsaw Fashion Nights, złożyło się zaskakujące połączenie różnych, wyrazistych elementów. Klasyczne ikony świata mody, awangardowe wzornictwo i prestiżowa biżuteria tworzyły niezwykłą całość. Pokaz autentycznych kreacji z „szalonych” lat 20. i 30. opromieniony był blaskiem diamentów biżuterii YES nawiązującej do tego okresu, jak i na przykład, ekstrawagancką, futurystyczną poświatą fluorescencyjnych butów. Klasa, czar i elegancja sukien sprzed prawie stu lat ożyły na nowo, dzięki zestawieniu ich z nowoczesnymi akcesoriami, choćby słynnej marki Comme des Garçons.

Koncepcję artystyczną pokazu stworzyła Kaja Wrzeszcz z Polish Fashion Council. Wraz z organizatorami do współpracy zaprosiła Michała Hekmata, który współtworzył stylizację tego pełnego ekspresji spektaklu. Jest on absolwentem Instytutu Marangoni w Mediolanie i aktualnie mieszka w Paryżu, tworząc dla znanego domu mody Giambattista Valli. Zgromadzeni goście, spośród których wielu wiąże swoje nadzieje z karierą w wielkim świecie mody, mieli rzadką okazję podziwiania efektów jego pracy.

Efektownym kontrapunktem dla pełnego dynamiki pokazu była wyrafinowana elegancja biżuterii z kolekcji YES Prestige; prezentowane były takie klejnoty jak kolia z białego złota z 2000 brylantów czy naszyjnik w stylu Art Déco. Warsaw Fashion Nights, 25 czerwca 2009. Sketch, ul. Foksal. Organizator: Polish Fashion Council.


Biżuteria YES na Warsaw Fashion Nights Biżuteria YES na Warsaw Fashion Nights Biżuteria YES na Warsaw Fashion Nights

Biżuteria YES na Warsaw Fashion Nights Biżuteria YES na Warsaw Fashion Nights Biżuteria YES na Warsaw Fashion Nights

Biżuteria YES na Warsaw Fashion Nights Biżuteria YES na Warsaw Fashion Nights

Biżuteria YES na Warsaw Fashion Nights Biżuteria YES na Warsaw Fashion Nights

Biżuteria YES na Warsaw Fashn Nights Biżuteria YES na Warsaw Fashion Nights

Biżuteria YES na Warsaw Fashion NightsBiżuteria YES na Warsaw Fashion Nights

Biżuteria YES na Warsaw Fashopn Nights Biżuteria YES na Warsaw Fashion Nights

Biżuteria YES na Warsaw Fashion Nights Biżuteria YES na Warsaw Fashion Nights

Biżuteria YES na Warsaw Fashion Nights Biżuteria YES na Warsaw Fashion Nights

Biżuteria YES na Warsaw Fashion Nights Biżuteria YES na Warsaw Fashioin Nights

Biżuteria YES na Warsaw Fashion Nights Biżuteria YES na Warsaw Fashion Nights

Biżuteria YES na Warsaw Fashion Nights Biżuteria YES na Warsaw Fashion NightsKolekcja Firmy YES podczas III edycji Art & Fashion Festival

Warsztaty projektowania ubioru i biżuterii, warsztaty dla ilustratorów mody oraz dla przyszłych krytyków mody, do tego spotkania z polskimi projektantami, stylistami oraz osobami, które tworzą rynek mody w Polsce – tak w wielkim skrócie można opisać to, co działo się w Starym Browarze w pierwszej połowie października. Organizatorzy ART & FASHION FESTIVAL – przygotowanego z rozmachem wydarzenia – nazwali festiwal „wieloetapowym spotkaniem sztuki z modą, dialogiem pomiędzy twórcą dojrzałym a kształtującym się, oraz pomiędzy artystami a zewnętrznym odbiorcą”. W twórczej atmosferze rozmów o modzie i w błysku fleszy odbył się pokaz biżuterii Firmy YES. Galę poprowadziła Monika Richardson i Hubert Urbański.

Art and Fashion Festival - Biżuteria YES Art and Fashion Festival - Biżuteria YES

Art and Fashion Festival - Biżuteria YES Art and Fashion Festival - Biżuteria YES Art and Fashion Festival - Biżuteria YES

Art and Fashion Festival - Biżuteria YES Art and Fashion Festival - Biżuteria YESFASHION Jewellery is my PASSION

Magdalena Kwiatkiewicz to jedyna w Polsce kolekcjonerka biżuterii artystycznej, założycielka niekomercyjnej Galerii YES, będąca oknem na świat biżuteryjnego designu. Na co dzień elegancka businesswoman zarządzająca Firmą YES Biżuteria. Po godzinach oddana pasji fotografowania globtroterka. III edycja Art & Fashion Festiwal zorganizowana przez Stary Browar w Poznaniu, stała się okazją do spotkania Magdaleny Kwiatkiewicz z publicznością żywo zainteresowaną biżuteryjną modą, trendami i rynkiem sztuki jubilerskiej w Polsce.

Magda Kwiatkiewicz razem z bratem i przyszłym mężem w latach 70. wyruszyła do Norwegii, potem do Londynu. Tam jako studenci „na dorobku”, siedząc w namiotach „składali po swojemu” biżuterię z zakupionych elementów. Tak zaczyna się historia powstawania jednej z najbardziej rozpoznawalnych na polskim rynku marek jubilerskich – Firmy YES; historia pasji, która stała się sposobem na życie. Kilka lat temu jedna z największych amerykańskich firm jubilerskich wpadła na pomysł, by stworzenie kolekcji biżuterii powierzyć architektowi Frankowi Gehry’emu - twórcy m.in. Muzeum Guggenheima w Bilbao. Rodzeństwo Madelskich i Michał Kwiatkiewicz już w latach 80., po powrocie do kraju, pierwsze wzory tworzyli według projektów autorstwa zaprzyjaźnionych architektów. Słynne kolczyki – pawie, wykonane ze srebra, w latach 80. stanowiły nieodzowny dodatek eleganckiej kobiety. Te doświadczenia stały się podstawą do kształtowania filozofii marki YES, która mocny akcent stawia na design. Z równym zaangażowaniem realizuje działalność komercyjną, jak i misyjną, odkrywa i wspiera młode talenty, angażuje do współpracy uznanych twórców. Spotkanie w Słodowni Starego Browary wpisało się w idée fixe Magdaleny Kwiatkiewicz, by stworzyć w Poznaniu platformę dyskusji na temat polskiej sztuki złotniczej, inspirować miłośników biżuterii do otwierania się na nowe biżuteryjne formy, pokazywać wizjonerskie prace współczesnych designerów biżuterii, dzielić się pasją.


Art and Fashion Festival - Biżuteria YES Art and Fashion Festival - Biżuteria YESMISS POLONIA 2009 WYBRANA!

Diamentowa biżuteria pochodząca z najnowszej kolekcji Éternel stworzonej przez firmę YES, trafiła w ręce najpiękniejszej Polki 2009 roku. Honorowy tytuł MISS POLONIA zdobyła, pochodząca z Legnicy, Maria Nowakowska.

Zawieszkę wysadzaną wysokiej jakości jednokaratowym brylantem wręczył wzruszonej zwyciężczyni Tomasz Kwiatkiewicz - Dyrektor Działu Kamieni Szlachetnych firmy YES.

Coroczny wybór najpiękniejszej Polki to tradycja sięgająca już 80 lat! Od 4 lat jest ona również udziałem firmy YES, która oprócz nagrody głównej, wręcza finalistkom Złote Serduszko Miss YES wysadzane brylantami.

Finał konkursu MISS POLONIA 2009, transmitowała telewizyjna dwójka 24 października, z Białej Fabryki w Łodzi. Po raz pierwszy w historii konkursu, MISS POLONIĘ wybierali wyłącznie widzowie TVP2 drogą SMSową.

 

GALERIA YES W NOWYM MIEJSCU - Relacja z otwarcia

„Biżuteria inspiruje się każdą ze sztuk: z malarstwa bierze umiejętność operowania kolorem, z architektury zdolność do myślenia przestrzennego, z rzeźby możliwość komunikowania symbolicznych treści, a precyzję rzemiosła doprowadziła do rangi sztuki” – ocenia Tomasz Ogrodowski, jeden z czołowych artystów polskiej sztuki złotniczej.

Blisko 200 osób, w środowy wieczór 2.12. br., odwiedziło GALERIĘ YES w Poznaniu. Założona z inicjatywy Magdaleny Kwiatkiewicz Galeria, dzięki bardzo konsekwentnej działalności wystawienniczej, wypracowała sobie pozycję jednego z ważniejszych na mapie Polski miejsc promujących polską sztukę złotniczą. Po 11 latach intensywnej pracy Galeria YES zamieniła przestrzeń mieszczącą się przy Alejach Marcinkowskiego, na specjalnie dla niej zaaranżowane wnętrze, przy jednym z najbardziej wizerunkowych miejsc Poznania - ulicy Paderewskiego 7. Inauguracji nowej siedziby towarzyszyła specjalna oprawa. Zaproszeni goście zostali wciągnięci przez aktorów w grę pełną magii i czarów, mydlanych baniek, śpiewu ptaków i dźwięków szalonego wiolonczelisty.

Poddając się wypowiadanej przez Mistrza Ceremonii frazie: „Nie ma takiej fantazji, której wola i rozum ludzki nie zdołałyby przekształcić w rzeczywistość”, wszyscy goście z dużą otwartością przyjęli konwencję zabawy, decydując się na Podróż za Jeden Brylant. Główną atrakcją tej podróży było przestąpienie progu tajemniczego miejsca „za kotarą”, zza której oczom wszystkich przybyłych ukazały się skarby Galerii YES, czyli nie prezentowane dotąd biżuteryjne prace takich artystów, jak: Andrzej Kupniewski, Sława Tchórzewska, Grzegorz Błażko, Agata Boniecka, Oliwia Kuczyńska, Krzysztof Roszkiewicz, Ewa Franczak, Jacek Szczepański, Marcin Tymiński.

Kolejnych gości, zainteresowanych niezwykłością kształtów i form unikatowej biżuterii autorskiej, Galeria YES zaprasza od poniedziałku do piątku w godz. 11-19 oraz w sobotę od godz. 11 do 15.Finał Konkursu DOSKONAŁOŚĆ ROKU 2009 „Twój STYL”

Podczas uroczystej gali, zwycięzcom konkursu DOSKONAŁOŚĆ ROKU 2009 „Twój STYL”, została wręczona nowa statuetka, zaprojektowana przez firmę YES specjalnie z okazji jubileuszowej, 15 – letniej edycji tego prestiżowego konkursu. Autorką projektu statuetki DOSKONAŁOŚĆ ROKU 2009 „Twój STYL” jest Magdalena Dąbrowska – projektant i Główny Stylista YES. Konkurs DOSKONAŁOŚĆ ROKU Twój Styl wyłania najlepsze nowości rynku kosmetycznego w Polsce. O tym, do kogo powędrowała statuetka zaprojektowana przez firmę YES zadecydowali w tym roku: Joanna Lorynowicz (z-ca redaktora naczelnego), Monika Krokiewicz (wydawca „Twojego STYLu"), Monika Olejnik, Elżbieta Kowalska-Olędzka (dermatolog), Agnieszka Grochowska, Magdalena Cielecka, Magdalena Mołek, Maciej Brzozowski, Marcin Kręglicki, Tomasz Sianecki, Jacek Szmidt, Dawid Woliński, Robert Wolański i Artur Żmijewski.

od lewej: Monika Zarębska - Kierownik Promocji miesięcznika "Twój Styl" , Mateusz Madelski - Dyrektor ds. Rozwoju YES Biżuteria, Sława Bątkiewicz, Jacek Szmidt – Redaktor Naczelny miesięcznika „Twój Styl”, Marta Hewusz - Manager Działu B2B firmy YES, Barbara Ida - Marketing Manager firma YES

Magdalena Mołek, Monika Olejnik – jurorki konkursu Doskonałość Roku „Twój STYL" 2009

Irena Eris - prezes Laboratorium Kosmetycznego Dr Irena Eris, Krzysztof Szewczyk - dziennikarz muzyczny, prezes Baltic Company - laureaci konkursu Doskonałość Roku „Twój STYL" 2009

Agnieszka Grochowska - jurorka konkursu Doskonałość Roku „Twój STYL" 2009.

Kinga Rusin z upominkiem od firmy YES Biżuteria

Robert Kupisz z upominkiem od firmy YES Biżuteria

Wszyscy laureaci konkursu, którzy otrzymali statuetkę Doskonałość Roku „Twój STYL" 2009 zaprojektowaną przez Magdalenę Dąbrowską – Główną Stylistkę firmy YES

Magdalena Mołek z prowadzącymi finałową galę: Maciejem A. Brzozowskim – Dyrektorem Grupy Media Bauer oraz z Jackiem Szmidtem – Redaktorem Naczelnym miesięcznika „Twój Styl”

Gala Finałowa konkursu Doskonałość Roku „Twój STYL" 2009, Sofitel Victoria WarsawBIŻUTERIA MARKI PANDORA TERAZ W YES!

Sklepy Jubilerskie YES zyskały nowy atut. Luksusowa biżuteria PANDORA, która w maju 2009 pojawiła się na polskim rynku i szybko podbiła serca kobiet, jest teraz dostępna w sprzedaży w wybranych salonach YES oraz na YES.pl

Sztandarowym produktem PANDORY jest bransoletka z zawieszkami, która pozwala kobietom wydobyć ich kreatywność i wyrazić swój indywidualny styl. Marka YES natomiast jako pierwsza w Polsce wprowadziła kolekcje charmsów w 2008 roku, odnosząc ogromny sukces. Obydwie marki łączy dążenie, aby umożliwić kobietom wyrażanie swojej osobowości poprzez indywidualny dobór biżuterii oraz, aby towarzyszyć kobietom w najważniejszych chwilach ich życia.

Zobacz kolekcję »

Biżuteria PANDORA dostępna jest we wszystkich sklepach YES oraz na YES.pl.Christmas Fashion Party Gosia Baczyńska and Friends

Pod tą nazwą 19 grudnia 2009 roku, w warszawskim atelier Gosi Baczyńskiej, odbył się unikalny pokaz kreacji karnawałowych projektantki. Gościnnie swoje kolekcje wieczorowe zaprezentowali też Dawid Woliński i Tomasz Ossoliński. Po raz pierwszy trójka tych sławnych polskich projektantów spotkała się na wspólnym pokazie - w jednym czasie i w jednym miejscu. Mecenasem wydarzenia była marka YES, która od dawna wspiera rozwój sztuki oraz promuje wydarzenia modowe i artystyczne.

Pokaz odbył się w klimatycznym atelier Gosi Baczyńskiej przy ul. Floriańskiej. W industrialnych wnętrzach z elementami wystroju vintage (antyki z lat 20., wiktoriański kryształowy żyrandol, żeliwne schody z koronkowym XIX-wiecznym wzorem) przechadzały się zjawiskowe modelki ubrane w kreacje najsławniejszych polskich projektantów. Oglądały je gwiazdy i przyjaciele ze świata mediów i showbiznesu, m.in. Grażyna Szapołowska, Monika Olejnik, Anja Rubik, Monika Richardson, Magda Gessler.

Sama Gosia Baczyńska zaprezentowała 10 kreacji, każdą uszytą z innego materiału i inspirowaną jego fakturą. Goście podziwiali m.in. suknie ze skóry węgorza, efektowną suknię z tiulu, na krynolinie, a na koniec - niesamowitą kreację z ręcznie klejonych piór, nad którą praca trwała ponad 4 miesiące. Nie mogło też zabraknąć cekinów, od początku obecnych w projektach Baczyńskiej. Modelki miały też na sobie buty uznanego angielskiego projektanta Nicholasa Kirkwooda, które można kupić w atelier, będącym jednocześnie butikiem.

Ważnym elementem strojów były też dodatki - modelki prezentowały równie wysmakowaną co same kreacje biżuterię marki YES (projektu Ewy Franczak, Alicji i Kuby Wyganowskich, Arkadiusza Wolskiego i Jacka Wysokińskiego). Goście pokazu mogli podziwiać także bransoletkę wysadzaną 441 brylantami z kolekcji YES Prestige. YES od dawna angażuje się w przedsięwzięcia artystyczne i modowe, a biżuteria tworzona przez projektantów związanych z YES to też często małe dzieła sztuki, zgodne z obowiązującymi trendami, a niejednokrotnie lansujące nowe - dlatego marka chętnie zaangażowała się w to przedsięwzięcie. Wzory użyte w czasie pokazu można kupić w Galerii YES prezentującej dokonania polskich artystów, projektantów i mistrzów sztuki złotniczej.