×
×

Dbamy o Twoje dane!

Wiemy, że Twoje dane osobowe są dla Ciebie bardzo ważne, dlatego naszym priorytetem jest przetwarzanie ich ściśle z postanowieniami ustawowymi.
Wszystkie informacje na temat tego jakie dane gromadzimy oraz w jaki sposób je wykorzystujemy znajdziesz w zaktualizowanej Polityce Prywatności.

Art & Fashion Festival 2012 - A fine romance...

Tegoroczna edycja Art & Fashion Festival zbudowana została wokół tematyki, w której świat mody i sztuki przenikają się wzajemnie. Idea ta na co dzień towarzyszy także projektantom YES, nie mogło ich zatem zabraknąć na festiwalu!

To już szósta edycja Art. & Fashion Festivalu. Z podtytułem A fine romance… Oprócz pokazów, wernisaży, dyskusji w trakcie Art & Fashion odbywać się będą także wykłady. Jednym z zaproszonych na nie gości jest projektantka YES, Magda Dąbrowska, która podczas warsztatu podzieliła się swoimi doświadczeniami oraz przemyśleniami na temat fascynujących paradoksów projektowania, takich jak napięcie pomiędzy twórczym myśleniem a komercyjnym potencjałem.

Na przykładzie biżuterii rozważała będzie burzliwe czasem - jak to w romansie bywa - relacje między wizją projektanta a realiami rynku. Magda opowiedziała też o samym procesie tworzenia, na który „składają się” także sam projektant i jego emocje. Warsztatowy A fine romance… pod tytułem „Jak mierzyć komercyjny potencjał twórczego natchnienia – czyli romans projektanta z rynkiem” miał swój ciąg dalszy w postaci zajęć ze studentami warsztatu projektowania biżuterii. Wraz z Małgorzatą Lisiecką z Galerii YES nie tylko przyglądały się jak powstają nowe dzieła sztuki i rodzą się nowe talenty. Poświęciły dużo czasu przede wszystkim na rozmowy z twórcami i dzieiliły się z nimi swoim doświadczeniem.

Wernisaż wystawy prezentującej projekty uczestników warsztatów Art & Fashion Festival odbył się w piątkowy wieczór, w poznańskim Starym Browarze. Wśród nagrodzonych młodych projektantów, znalazł się Tomek Kubiak – wyróżniony nagrodą specjalną ufundowaną przez YES. Wystawa zatytułowana Art & Fashion Experience, była idealną okazją do skonfrontowania efektów pracy młodych projektantów z wymagającą, a zarazem życzliwą publicznością. Sądząc po efektach, uczestnicy festiwalowych warsztatów udowodnili, że ta właśnie formuła wspierania młodych talentów, sprawdziła się w pełni. Nagrody przyznane przez Jury – w obradach którego uczestniczyła także projektantka YES, Magda Dąbrowska – z pewnością także przyczynią się do rozwoju talentów młodych laureatów.

Nagrodą specjalną, ufundowaną przez YES – a jest nią zaproszenie do zorganizowania własnej wystawy w Galerii YES – otrzymał Tomek Kubiak, uczestnik warsztatu Fashion Jewellery, „za talent i pomysł” ale także za „samodzielność i zaangażowanie”. W przygotowaniach do zorganizowania pierwszej własnej wystawy autorskiej, pomoże Tomkowi przyznany także przez YES, specjalny grant finansowy.

Poznański Stary Browar po raz kolejny stał się najważniejszym miejscem świata mody w Polsce, gdzie spotkali się najwybitniejsi, najbardziej utalentowani modowi twórcy i projektanci. YES należy do grona Partnerów Art & Fashion Festival 2012.