×

Zegarki Doxa

Fabryka zegarków DOXA powstała w 1889 roku w sercu jednego z najważniejszych regionów słynących z produkcji zegarków w Neuchatel w górach Jura. Założycielem firmy był George Ducommun (1868 - 1936). W wieku 20 lat założył mały zakład zegarmistrzowski. Dzięki swojej ciężkiej pracy i solidności wyrobił marce DOXA opinię doskonałego producenta niezawodnych zegarków.

125 lat tradycji

W świecie luksusowych zegarków marka Doxa jest synonimem klasycznej, stonowanej elegancji. Wszystkie jej kolekcje charakteryzuje wyjątkowa dbałość przy wyborze oraz kompozycji materiałów. W ten sposób każdy model marki Doxa staje się unikatowym dziełem sztuki. Doxa to 125 lat wyjątkowej historii, za którą kryje się ogromne doświadczenie i bezcenna wiedza na temat tajników tworzenia zegarków.

Prawdziwą chlubą marki Doxa są doskonałe zegarki dla nurków, zebrane w Sub Collection. Warto tu nadmienić, że pierwszy zegarek dla nurków został wyprodukowany w Szwajcarii, a jego prototyp stworzył nie kto inny, jak pradziadek obecnego właściciela fabryki firmy Doxa.

Chęć podtrzymania rodzinnej tradycji przyczyniła się do poszerzania kolekcji o nowe, udoskonalone modele dla nurków. Godna wyróżnienia jest limitowana, kultowa edycja zegarków dla nurków Doxa SUB 750T (wodo szczelny do 750 m), SUB 600T (600 m) i SUB 300T (300 m).

Duch Bauhausu

Jednym z najwspanialszych osiągnięć projektantów Doxa jest linia "Grafic", która została stworzona wraz z artystami ze słynnej szkoły wzornictwa Bauhaus. Zegarki te wyróżnia odważna i zdumiewająca oszczędność formy, dzięki której stały się one jednymi z ikon dizajnu XX wieku.

Natomiast kolekcje „Aqua" i „Sport“ to wspaniała propozycja dla osób prowadzących aktywny tryb życia, szukających w zegarku funkcjonalności połączonej ze sportowym dizajnem. Z kolei dla eleganckich dam marka Doxa stworzyła wyjątkową kolekcję "Calex". Gustowne kształty połączone z idealnie dobranymi dodatkami sprawiają, że zegarki te delikatnie podkreślają unikatowe piękno tkwiące w każdej kobiecie.