×

Kalendarz YES 2017 Premiera

29 listopada 2016 roku w Concept Store YES miała miejsce Premiera Kalendarza YES 2017. Autorami Kalendarza YES 2017 są Katarzyna Kifert i Dawid Marcinkowski – mieszkający w Singapurze reżyserzy, fotograficy i artyści multimedialni. W 2013 roku otrzymali prestiżową Webby Awards, nagrodę nazywaną internetowym Oscarem. The Kissinger Twins pracowali także dla „Harper's Bazaar", „Marie Claire” i Chanel. Na kartach #KY2017 główne role grają przyroda i duchowa, kobieca siła. To one, obok modelki Oli Kędrzyńskiej i biżuterii YES, były inspiracją dla duetu The Kissinger Twins.

Twórcy Kalendarza YES 2017 zafascynowani są ludową mitologią i naturą. Ich fotografie pełne są symboli i nawiązań do sztuki. Sfotografowane krajobrazy pasują do tych, które znamy chociażby ze słowiańskich legend i literatury. Zdjęcia powstawały wśród strumieni i jezior Warmii. Wodzie od zawsze przypisuje się magiczne znaczenia. W Chinach woda utożsamiana była np. z kobieca prasiłą. Woda i kobieca moc były także punktem wyjścia dla The Kissinger Twins i projektantów YES. Blask złotej biżuterii porównać można do słońca odbijającego się w tafli jeziora. Designerzy, niczym współcześni alchemicy, uwięzili w kruszcu promienie słoneczne. Lśniące, magiczne, chłodne perły przypominają z kolei odbijający się w wodzie księżyc. Diamenty są jak gwiazdozbiory migoczące na powierzchni fal.

Wyłaniająca się z wody Ola Kędrzyńska nie jest jedynie tłem dla biżuterii. Biżuteria podkreśla jej piękno, osobowość i nowoczesny erotyzm, a bijąca z niej kobieca siła stała się inspiracją dla stworzenia zdjęć.

Karty Kalendarza, którego pierwsza odsłona powstała w 2010 roku, to żywa historia polskiej fotografii. “U nas nic nie dzieje się przypadkiem. Kolekcje YES tworzą nasi Projektanci lub inni zaproszeni do współpracy twórcy. Chcemy, żeby historię naszej biżuterii również opowiadali wybitni artyści, w tym przypadku fotografii i filmu. Sama forma, choć zawsze zwieńczona tradycyjnie drukowanym Kalendarzem, co roku ewoluuje. Tym razem, dzięki współpracy z Kasią i Dawidem, poszerzyliśmy Świat YES o imersyjną technologię wirtualnej rzeczywistości, która redefiniuje doświadczenie marki i pozwala odbiorcy dosłownie znaleźć się w lesie sam na sam z Olą, naszą Muzą.” - mówi Mateusz Madelski, wiceprezes YES. Fotografie ze wszystkich dotychczasowych Kalendarzy można obejrzeć na YES.pl oraz w Concept Store YES w Warszawie. W tym wyjątkowym i otwartym niedawno miejscu, miłośnicy fotografii kolekcjonerskiej mogą zamówić wybrane zdjęcie w limitowanej edycji, sygnowane podpisem autora.

Jak co roku na imprezie premierowej pojawiło się wielu Przyjaciół YES, znanych ludzi ze świata sztuki, mody i kultury. Podczas tegorocznej Premiery spotkać mogliśmy m.in. Anię Kuczyńską, Kasię Stankiewicz, Natalię Siwiec, Piotra Stokłosę, Zuzę Krajewską, Jessicę Mercedes Kirschner, Martę Dyks, Maję Sablewską, Ciocię i Wujaszka Liestyle, Marcelinę Zawadzką oraz wiele innych.

Na tle magicznych instalacji wykonanych z żywych roślin i naturalnych materiałów goście mogli podziwiać premierowe kolekcje, a także dotąd niepublikowane zdjęcia z Kalendarza YES 2017. Dzięki naszemu partnerowi technologicznemu - HTC VIVE, mieliśmy okazję przenieść się w świat wirtualnej rzeczywistości i odkryć #KY2017 w zupełnie innym wymiarze.

Partnerem technologicznym Premiery Kalendarza YES jest HTC Vive.

Na zdjęciu: Ola Kędrzyńska.

Na zdjęciu: Krzysztof Madelski, Mateusz Madelski, Ola Kędrzyńska.

Na zdjęciu: Jessica Mercedes Kirschner.

Na zdjęciu: Ania Kuczyńska.

Na zdjęciu: Mateusz Madelski, Sława Madelska, Ania Kuczyńska.

Na zdjęciu: Karina Kunkiewicz.

Na zdjęciu: Jessica Mercedes Kirschner.

Na zdjęciu: Zuza Krajewska, Natalia Siwiec.

Na zdjęciu: Jessica Mercedes Kirschner, Mateusz Madelski, Ciocia Liestyle.

Na zdjęciu: Maja Sablewska.

Na zdjęciu: Marcelina Zawadzka.

Na zdjęciu: Krzysztof Madelski.

Na zdjęciu: Team YES.

Zobacz Kalendarz YES 2017 »