×

Kalendarz YES 2019 - Backstage


Kalendarz YES to żywa historia polskiej fotografii. Co roku niezwykli twórcy na jego kartach przybliżają intymny świat Kobiety YES. Jubileuszowa 10. edycja w wyjątkowy sposób łączy i zamyka dotychczasowe poszukiwania piękna. Tym razem tłem kalendarza jest mieszczący się w samym sercu Warszawy Concept Store YES. Za obiektywem Barta Pogody stanęła hipnotyzująca Zosia Nowak.


Na zdjęciu: Zosia Nowak, Marianna Yurkiewicz.


Na zdjęciu: Zosia Nowak, Bart Pogoda, Piotr Wasińki.

Autorem Kalendarza YES 2019 został Bart Pogoda - jeden z wiodących współczesnych fotografów, podróżnik i filmowiec. Jego znakiem rozpoznawczym jest autentyczność i emocje, które tworzą niepowtarzalną atmosferę na każdej z fotografii. Będąc twórcą pierwszego polskiego fotobloga podróżniczego od dawna inspiruje wielu naśladowców. Odpowiadał za stworzenie kampanii dla czołowych magazynów i marek, m.in. Allegro czy Reserved oraz teledysków dla takich artystów jak O.S.T.R czy Natalia Przybysz.


Na zdjęciu: Zosia Nowak, Mateusz Madelski.


Na zdjęciu: Zosia Nowak.


Na zdjęciu: Zosia Nowak, Marianna Yurkiewicz.

Muzą jubileuszowego wydania Kalendarza YES jest zjawiskowa Zosia Nowak. Zosia to prawdziwy wulkan energii. Od kilku lat z sukcesem łączy pracę dla najlepszych magazynów modowych z udziałem w wielu kampaniach i teledyskach. Znalazła się m.in. na okładkach Vogue, Cosmopolitan i Harper's Bazaar oraz w kampaniach Victoria’s Secret i Calvin Klein.

Jubileuszowa 10. edycja Kalendarza YES powstała we własnej przestrzeni YES, czyli w Concept Store YES, przy ul. Mokotowskiej w Warszawie. Motywem przewodnim są emocje; „joie de vivre” czyli lekkość, bezpretensjonalność, wolność od schematów. Kalendarz YES 2019 przedstawia obraz współczesnej kobiety, która jest świadoma swojej wartości, a biżuteria jest naturalną emanacją jej indywidualności i osobowości. Czuje się dobrze taka, jaka jest naprawdę - autentyczna, po zejściu z czerwonego dywanu, spontaniczna. Cieszy się życiem, a kolejne karty Kalendarza są zapisem unikatowych chwil.


Na zdjęciu: Zosia Nowak, Piotr Wasiński.


Na zdjęciu: Zosia Nowak, Bart Pogoda.

Fotografia: Bart Pogoda
Modelka: Zosia Nowak
Projekty biżuterii: Kasia Bukowska, Magda Dąbrowska
Stylizacja: Andrzej Sobolewski, Maciej Dąbroś
Makijaż: Marianna Yurkiewicz
Fryzury: Piotr Wasiński
Manicure: Semilac
Reżyser i operator: Tomek Ptasiński
Backstage photo: Wojtek Pawłowski
Backstage video: Tomek Ptasiński
Koordynacja projektu: Monika Klejewska, Mateusz Madelski
Producentka: Magdalena Opacka