×

Kalendarz YES 2021 - Backstage


Nową dekadę Kalendarza YES otwiera zmysłowa opowieść o złożonej naturze biżuterii. Motywem przewodnim są metamorfozy i przemiany wyrażane w szlachetnych kruszcach. Biżuteria nieustannie zachwyca wymiarem swojej symboliki, mnogością znaczeń i emocji, jakie można w niej zapisać. Jest jednym z niewielu przedmiotów, które dziedziczy się i przekazuje najważniejszym osobom ze względu na nieprzemijającą wartość i głęboki związek sentymentalny. Pozwala również na ciągłą odnowę i swoisty recykling - materiałów, wspomnień i pragnień. W kadrach Barta Pogody autorskie kolekcje YES wybrzmiewają szczególnie mocno. Uchwycone w niezwykle sensoryczny sposób - ukazują ponadczasowy blask i harmonijną formę.
Kalendarz YES to żywa historia polskiej fotografii. Od ponad 10 lat łączy najlepszych twórców, stylistów, artystów kreatywnych i modelki, którzy wspólnym głosem odkryją nowe karty historii Kobiety YES. Ten rok okazał się przełomowy pod wieloma względami. Po raz pierwszy pojawiły się powroty. Fotografem i reżyserem najnowszej edycji został utalentowany Bart Pogoda - autor Kalendarza YES 2019 z Zosią Nowak oraz wielu wyróżniających się kampanii dla takich marek jak Reserved, H&M, Allegro, IKEA, Microsoft i okładek czołowych polskich magazynów. Swoją unikalną wrażliwość wyraża również tworząc osobiste zapiski z podróży na blogu i realizując teledyski m.in. dla Natalii Przybysz czy O.S.T.R.
Muzą Kalendarza YES została Olga Nowotarska, przedstawicielka Generacji Z, wschodząca gwiazda polskiego modelingu. Jej magnetyczna uroda, naturalność i autentyczność sprawiły, że szybko zyskała szerokie grono fanów na Instagramie oraz współprace z wiodącymi markami. Przed obiektywem Barta zaprezentowała wachlarz emocji i pokazała wiele odmiennych twarzy Kobiety YES, która odkrywa swój wewnętrzny blask i traktuje biżuterię, jak osobisty dziennik - pełen wspomnień, doświadczeń i niezapomnianych uczuć.Tym razem sesja została zrealizowana w studio, które na kilka dni zostało zmienione w dom YES. Zadbano o najdrobniejsze detale idealnie oddające myśl projektantów i motyw przewodni kolekcji stworzonych przez Studio Projektowe YES. Już tej jesieni karty #KY2021 odsłonią nadchodzące kolekcje i premierowe wzory.Rodzina YES stale powiększa się o wybitnych artystów. Dla YES fotografowali już m.in. Sonia Szóstak, Agata Pospieszyńska, Mateusz Stankiewicz, Zuza Krajewska z Bartkiem Wieczorkiem, Magda Wunsche z Agą Samsel, a ich muzami były Alicja Tubilewicz, Ania Jagodzińska, Zuza Bijoch, czy Magda Frąckowiak.

Zdjęcia i reżyseria: Bart Pogoda
Modelka: Olga Nowotarska
Projekty biżuterii: Magda Dąbrowska, Kasia Bukowska - Brencz, Mateusz Madelski
Stylizacja: Karla Gruszecka
Scenografia: Magdalena Jarmołowicz
Makijaż: Marianna Yurkiewicz
Fryzury: Piotr Wasiński
Backstage photo: Wojtek Pawłowski
Backstage video: Tomek Ptasiński
Producent: Gosia Kozieł/Warsaw Creatives
Zespół YES: Monika Klejewska, Sława Madelska, Damian Zalewski, Agnieszka Serbińska, Agnieszka Frąckowska, Wojtek Pawłowski, Łukasz Świątek, Matylda Cianciara