×

Wszystkie tajemnice Maroka

Intrygująca marokańska aura nieustannie przyciąga artystów, od wieków pozostając inspiracją dla sztuki, architektury czy mody. Tak baśniowa, jak legendy snute przez tutejszych bajarzy. Tak barwna, jak misternie splątane tkaniny. Tak ognista, jak złote słońce pustyni...

Zobacz całą kolekcję

Odkryj styl scandi boho

Geometryczne ornamenty łączą afrykańską energię z europejskim minimalizmem. Kasia Bukowska poddała własnej interpretacji kultowe marokańskie motywy, ubierając je w złoto i żywicę. Lekkie, ażurowe pierścionki, kolczyki i zawieszki przywodzą na myśl pustynne pejzaże, a marokańska koniczyna stanowi ukłon w stronę natury.

„Wąskie uliczki Medyny tworzą egzotyczny obraz, którego widok sprawia, że czas staje w miejscu. W spękanych murach Riadów zaklęto wyjątkowe historie, a każda z nich pozostawia za sobą pytanie - czy to jeszcze rzeczywistość, czy już magia... Maroko zachwyca złoto-brązowymi kolorami, wyrazistym wzornictwem, intensywnym dźwiękiem. Czujesz je każdym zmysłem, każdą cząstką siebie. Otula Cię jak ciepły pustynny wiatr. Jak biżuteria inspirowana orientem.”

Kasia Bukowska
Projektantka Kolekcji Morocco

Projektantka YES

Kasia Bukowska

Kocha przekładać język emocji i natury na biżuterię. Do jej bestsellerowych projektów należą m.in. Livia, Eclipse, Magnolia i nagrodzony doskonałością Mody Twojego Stylu 2019 Skarabeusz. W najnowszej kolekcji, projektantka tworząc geometryczne ornamenty łączy afrykańską energię z europejskim minimalizmem.