×
Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19 podjęliśmy decyzję o zawieszeniu tegorocznej edycji Programu Stypendialnego YES.
O nowym terminie i szczegółowych informacjach dotyczących harmonogramu poinformujemy Was niebawem.

ZOSTAŃ NASZYM STYPENDYSTĄ

Po raz czwarty razem z Fundacją Made in Art wspieramy młodych, uzdolnionych artystów! Program Stypendialny YES powstał po to, by wyłaniać najzdolniejszych twórców, którzy wciąż poszukują nowych wzorów i kreatywnych rozwiązań. Chcemy umożliwić im dalszy rozwój oraz dać szansę na zaprezentowanie się przed gronem wybitnych polskich artystów!

Bizuteria-YES-Birdie
Bizuteria-YES-Birdie

NAGRODY

I miejsce

12 000 PLN

Wsparcie w promowaniu działalności artysty.

II miejsce

6 000 PLN

Wsparcie w promowaniu działalności artysty.

III miejsce

3 000 PLN

Wsparcie w promowaniu działalności artysty.

JURY KONKURSU

Projektant mody

Krzysztof Stróżyna

Projektant mody, przedsiębiorca. Założyciel i dyrektor kreatywny marek: Krystof (2007-2014) i KREIST (od 2015). Trzykrotnie wyróżniany przez British Fashion Council stypendium New Generation. Laureat Harrods Design Award. Przez wiele lat prezentował swoje kolekcje w ramach londyńskiego Fashion Week. Jego projekty publikowały m.in.: Vogue UK, Vogue Italy, Vogue US i Elle UK, a do grona prestiżowych klientek projektanta należą m.in. Lady Gaga, Gigi Hadid, czy Natalia Vodianova. Absolwent Central Saint Martins University of the Arts.

PROJEKTANTKA YES

Kasia Bukowska

Tworzenie jest dla niej czymś więcej niż tylko mechanicznym wytwarzaniem biżuterii. Proces ten porusza jej wyobraźnie, świadomość i daje niesamowitą możliwość pokazania tego, co ją inspiruje i ciekawi. Za każdym razem, prezentując nową kolekcję chce zrozumieć kobietę - jej pragnienia, wnętrze i styl. Absolwentka wydziału Architektury i Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, swoją przygodę z YES rozpoczęła 10 lat temu. Do jej najbardziej rozpoznawalnych kolekcji należą Queen of Hearts, Skarabeusz, Molly czy Space.

PROJEKTANTKA YES

Magda Dąbrowska

Absolwentka Architektury i Designu ASP w Poznaniu, Projektantka YES. Autorka wielu cenionych i rozpoznawalnych kolekcji YES, m.in. zaprojektowanej z okazji 30-lecia YES kolekcji Pavoni oraz takich bestsellerów jak: Aura, Liberty, Valentine. Uważa, że biżuteria to sposób na wyrażenie swojej wrażliwości, estetyki i stylu. Mówi kim jesteśmy. Stara się więc projektować przedmioty, które odpowiadają na to, co chcemy sobą wyrazić, które intrygują i poruszają emocje. Jej największym wyzwaniem jest wywołać stan nieodpartej chęci posiadania i więzi z konkretnym elementem.

ARCHITEKT, PROJEKTANT

Maciej Siuda

Stypendysta Universidad Politecnica de Valencia. Jego dyplom XYZ STRUCTURE prezentowany był m.in. w Muzeum Guggenheim w Nowym Jorku, projekt DEVEBERE na Biennale Architektury w Wenecji w 2012 (wraz z Rodrigo García González). Finalista w międzynarodowym konkursie Archiprix na MIT w Bostonie.

Maciej w latach 2008-2011 pracował jako architekt m.in. w takich biurach projektowych, jak Sou Fujimoto (Tokio) czy Grupo Aranea (Alikante). Od 2012 roku prowadzi autorskie studio architektoniczne – Maciej Siuda Pracownia. Nagrodzony m.in. Grand Prix 2016 za najlepszy projekt architektoniczny w Warszawie czy nagrodą „Taking buildings down” Storefront for Art and Architecture w Nowym Jorku. Zrealizował projekty m.in. w Polsce, Hiszpanii, Włoszech, Indonezji, Nairobi i na Haiti.

WSPÓŁORGANIZATOR

Fundacja Made in Art to przestrzeń międzykulturowa, łącząca artystów, projektantów, i pasjonatów dizajnu. Propaguje kulturę i sztukę nowoczesną.

PATRONI MEDIALNI

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z Nami!

Dział Marketingu YES
Aleksandra Pawlak
tel. 61 861 1175
e-mail: aleksandra.pawlak@yes.pl