×

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Wybór odpowiedniej biżuterii i dopasowanie jej do naszego stylu, osobowości i… wyglądu wcale nie jest tak łatwe, jak może się wydawać. Decyzja, czy wybrać kolczyki sztyfty, duże koła, a może smukły, wiszący model wcale nie jest oczywista. W tym artykule znajdziecie szereg praktycznych porad, które raz na zawsze rozwieją Wasze wątpliwości.
kształt twarzy-porady

Owal - wiszące kolczyki szaleństwem wyboru!

Wysokie czoło, harmonijne proporcje i lekko wysunięty do przodu podbródek to charakterystyczne cechy osób z owalnym kształtem twarzy. To kształt, który pozwala na prawdziwe szaleństwo! Każda długość i wszystkie możliwe wzory wyglądają na nich dobrze. Zarówno złote jak i srebrne kolczyki wiszące, celebrytki, przeskalowana biżuteria maxi, a nawet nausznice - jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia! Jeśli jednak posiadaczki owalu chciałyby optycznie skrócić swoją twarz, powinny unikać długich wąskich kolczyków i sięgnąć po modne duże koła!
kolczyki koła

Okrąg - kolczyki długie królową geometrii!

W przeciwieństwie do owalu, cechą charakterystyczną okrągłej twarzy jest niskie czoło. Twarz ma taką samą szerokość i wysokość. Jednak dzięki prostemu trikowi z wyborem odpowiedniej biżuterii, można ją łatwo wydłużyć. Osoby z okrągłymi rysami powinny zakładać długie pionowe kolczyki. W tym przypadku sprawdzą się nawet te, które sięgają do ramion! Okrągła twarz kocha geometryczne, kanciaste kształty biżuterii. Trójkąty, kwadraty, a także wszelkiego rodzaju nieregularne wzory, jak na przykład skrzydła, będą idealne. Czego unikać? Owalnych form i okręgów.
wiszące kolczyki

Trójkąt i koło - dla gładkich kolczyków idealny duet!

Szeroko rozstawione kości policzkowe i wąski podbródek to typowe cechy twarzy trójkątnej. Kolczyki o opływowym kształcie lekko łagodzące rysy zostały wprost stworzone dla ich posiadaczek! Modele rozszerzające się ku dołowi oraz kolczyki sztyfty, to również świetne rozwiązanie. Jeśli chcesz dodatkowo optycznie skrócić twarz unikaj długiej, wiszącej biżuterii.
nausznice

Kwadrat - kolczyki koła, to prawdziwa perełka!

Osoby o wyraźnych rysach, szerokim czole oraz wydatnej żuchwie mogą pochwalić się kwadratowym kształtem twarzy. Tu nie sprawdzą się geometryczne trójkąty, prostokąty i ostre krawędzie. Modne grube koła to niekwestionowany must-have! Wszelkie owale, klasyczne okręgi i opływowe kolczyki z dodatkiem pereł, dodadzą lekkości i pięknie złagodzą rysy.

Biżuteria skrojona na miarę!

Podczas poszukiwania idealnych kolczyków warto pamiętać również o dopasowaniu ich do naszego typu urody. Złote kolczyki to znakomity wybór dla osób z ciepłym odcieniem skóry. Kamienie szlachetne, jak rubiny czy cytryny, oraz ciepłe, kolorowe cyrkonie będą strzałem w dziesiątkę! Natomiast kobiety o chłodnym typie urody powinny sięgnąć po srebrne kolczyki, uzupełnione subtelnymi perłami lub topazami. Marilyn Monroe twierdziła, że diamenty to najlepsi przyjaciele kobiety i... miała całkowitą rację! Biżuteria z brylantami pasuje każdemu i w unikatowy sposób wydobywa wewnętrzny blask. Pamiętajmy jednak, że zasady są po to, aby je łamać. Biżuteria w pierwszej kolejności powinna współgrać z naszą osobowością i sprawić, że poczujemy się w niej naprawdę wyjątkowo.
kolczyki na sztyft
×
KALENDARZ ZIMOWY
Każdego dnia inny produkt dostępny w świątecznej cenie!
W koszyku użyj kodu: KALENDARZ
Promocja obowiązuje do końca dnia lub do wyczerpania zapasów.