Reklamacje
Dokładamy wszelkich starań, aby biżuteria oferowana na YES.pl oraz w Salonach YES była najwyższej jakości. Jeśli jej jakość nie jest w pełni satysfakcjonująca możesz skorzystać z prawa do reklamacji.
Formularz reklamacyjnyPoniżej znajdziesz kilka najważniejszych informacji, zachęcamy jednak do zapoznania się ze szczegółowymi zasadami reklamacji, które znajdują się u dołu strony.
Reklamację możesz zgłosić w ciągu dwóch lat od momentu otrzymania zamówienia bądź zakupu w Salonie.
Jeśli chcesz zareklamować biżuterię kupioną w naszym Salonie, udaj się do dowolnego Salonu YES.
Jeśli reklamujesz zakup internetowy, możesz to zrobić na dwa sposoby - udając się osobiście do wybranego Salonu YES lub wysyłając reklamowany produkt kurierem do siedziby naszej firmy. Poniżej znajdziesz instrukcję krok po kroku dla obu tych metod.
Reklamacja w Salonie
Jeśli zdecydujesz się reklamować zakupiony produkt w Salonie YES, wypełnij czytelnie formularz reklamacyjny i zanieś wraz z wadliwym produktem oraz dowodem zakupu, tj. paragon lub e-paragon (nie musisz go drukować) do wybranego punktu. Formularz możesz wypełnić również na miejscu. Mapę Salonów YES znajdziesz tutaj.
W ciągu 14 dni od momentu otrzymania zgłoszenia ustosunkujemy się do niego. Po rozpatrzeniu zgłoszenia biżuteria będzie dostępna do odbioru w Salonie.
Pamiętaj, że cały proces reklamacji od złożenia formularza do otrzymania zwrotu lub wymiany reklamacyjnej musi odbyć się w tym samym Salonie.
Reklamacja nadana kurierem
Jeśli wybierzesz reklamację za pomocą wysyłki - przygotuj paczkę. Kompletna przesyłka powinna zawierać reklamowany produkt, czytelnie wypełniony i podpisany formularz reklamacyjny oraz dowód zakupu (paragon lub e-paragon).
Wyślij paczkę do naszej centrali na adres:
YES Biżuteria S.A.
Dział Reklamacji
ul. Świerzawska 1
60-321 Poznań
Możesz to zrobić na dwa sposoby:
- przesyłka własna - samodzielnie generujesz etykietę wysyłkową i nadajesz przesyłkę dowolnym kurierem na własny koszt;
- darmowy odbiór przez kuriera - w tym celu zgłoś chęć reklamacji do naszego Zespołu Obsługi Klienta, podając informacje na temat produktu jaki reklamujesz i opisując krótko wykrytą wadę (np. kolczyki srebrne z uszkodzonym zapięciem). Zespół Obsługi zamówi kuriera pod wskazany adres.
- na czacie Sklepu Internetowego YES;
- pod adresem mailowym: kontakt@yes.pl;
- pod numerem telefonu +48 61 648 27 75.
Nasi specjaliści czekają na kontakt od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 17:00:
W ciągu 14 dni od momentu otrzymania zgłoszenia ustosunkujemy się do niego. Po rozpatrzeniu zgłoszenia produkt zostanie odesłany na adres wskazany w formularzu.
Poniższe informacje to jedynie kilka najważniejszych uregulowań dotyczących praw i obowiązków Konsumenta lub Przedsiębiorcy o uprawnieniach konsumenta oraz Sprzedawcy. Wszystkie regulacje w zakresie reklamacji zostały opisane szczegółowo w Regulaminie Sklepu Internetowego YES. Zachęcamy do zapoznania się z dokładnymi informacjami regulującymi odpowiedzialność Sprzedawcy z tytułu niezgodności towaru z umową.
Szczegółowe zasady reklamacji
- Sprzedawca ponosi odpowiedzialność wobec Konsumenta lub Przedsiębiorcy o uprawnieniach konsumenta za sprzedany towar, zgodnie z zasadami odpowiedzialności za brak zgodności towaru z umową na zasadach określonych w rozdziale 5a ustawy o prawach konsumenta.
- Sprzedawca odpowiada za brak zgodności towaru z umową w chwili jego dostarczenia Konsumentowi lub Przedsiębiorcy o uprawnieniach konsumenta i ujawnionego w ciągu dwóch lat od tej chwili. Domniemywa się, że brak zgodności towaru z umową, który ujawnił się przed upływem dwóch lat od chwili dostarczenia towaru, istniał w chwili jego dostarczenia, o ile nie zostanie udowodnione inaczej lub domniemania tego nie można pogodzić ze specyfiką towaru, lub charakterem braku zgodności towaru z umową.
- Towar jest zgodny z umową, jeżeli:
- 1) zgodne z umową pozostają w szczególności jego: opis, rodzaj, ilość, jakość, kompletność i funkcjonalność;
- 2) zgodna z umową pozostaje w szczególności jego: przydatność do szczególnego celu, do którego jest potrzebny Konsumentowi lub Przedsiębiorcy o uprawnieniach konsumenta, o którym Konsument lub Przedsiębiorca o uprawnieniach konsumenta powiadomił Sprzedawcę najpóźniej w chwili zawarcia umowy i który Sprzedawca zaakceptował;
- 3) nadaje się do celów, do których zazwyczaj używa się towaru tego rodzaju, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa, norm technicznych lub dobrych praktyk;
- 4) występuje w takiej ilości i ma takie cechy, w tym trwałość i bezpieczeństwo, jakie są typowe dla towaru tego rodzaju i których Konsument lub Przedsiębiorca o uprawnieniach konsumenta może rozsądnie oczekiwać, biorąc pod uwagę charakter towaru oraz publiczne zapewnienie złożone przez Sprzedawcę, jego poprzedników prawnych lub osoby działające w ich imieniu, w szczególności w reklamie lub na etykiecie, chyba że Sprzedawca wykaże, że:
- a) nie wiedział o danym publicznym zapewnieniu i oceniając rozsądnie, nie mógł o nim wiedzieć;
- b) przed zawarciem umowy publiczne zapewnienie zostało sprostowane z zachowaniem warunków i formy, w jakich publiczne zapewnienie zostało złożone, lub w porównywalny sposób;
- c) publiczne zapewnienie nie miało wpływu na decyzję Konsumenta lub Przedsiębiorcy o uprawnieniach konsumenta o zawarciu umowy;
- 5) został dostarczony z opakowaniem, akcesoriami i instrukcjami, których dostarczenia Konsument lub Przedsiębiorca o uprawnieniach konsumenta może rozsądnie oczekiwać;
- 6) jest takiej samej jakości jak próbka lub wzór, które Sprzedawca udostępnił Konsumentowi lub Przedsiębiorcy o uprawnieniach konsumenta przed zawarciem umowy, i odpowiada opisowi takiej próbki lub takiego wzoru.
- Sprzedawca może dokonać wymiany, gdy Konsument lub Przedsiębiorca o uprawnieniach konsumenta żąda naprawy, lub Sprzedawca może dokonać naprawy, gdy Konsument lub Przedsiębiorca o uprawnieniach konsumenta żąda wymiany, jeżeli doprowadzenie do zgodności towaru z umową w sposób wybrany przez Konsumenta lub Przedsiębiorcę o uprawnieniach konsumenta jest niemożliwe albo wymagałoby nadmiernych kosztów dla Sprzedawcy. Jeżeli naprawa i wymiana są niemożliwe lub wymagałyby nadmiernych kosztów dla Sprzedawcy, może on odmówić doprowadzenia towaru do zgodności z umową.
- Jeżeli towar jest niezgodny z umową, Konsument lub Przedsiębiorca o uprawnieniach konsumenta może złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od umowy, gdy:
- 1) Sprzedawca odmówił doprowadzenia towaru do zgodności z umową;
- 2) Sprzedawca nie doprowadził towaru do zgodności z umową;
- 3) brak zgodności towaru z umową występuje nadal, mimo że Sprzedawca próbował doprowadzić towar do zgodności z umową;
- 4) brak zgodności towaru z umową jest na tyle istotny, że uzasadnia obniżenie ceny albo odstąpienie od umowy bez uprzedniego skorzystania z żądania naprawy lub wymiany;
- 5) z oświadczenia Sprzedawcy lub okoliczności wyraźnie wynika, że nie doprowadzi on towaru do zgodności z umową w rozsądnym czasie lub bez nadmiernych niedogodności dla Konsumenta, lub Przedsiębiorcy o uprawnieniach konsumenta.
- Sprzedawca zaleca w miarę możliwości dołączenie opisu niezgodności towaru z umową do reklamowanego towaru.
- Sprzedawca w ciągu 14 (czternastu) dni ustosunkuje się do zgłoszenia Konsumenta lub Przedsiębiorcy o uprawnieniach konsumenta. W przeciwnym razie uważa się, że Sprzedawca uznał oświadczenie lub żądanie za uzasadnione.
- W przypadku obniżenia ceny, obniżona cena musi pozostawać w takiej proporcji do ceny wynikającej z umowy, w jakiej wartość towaru niezgodnego z umową pozostaje do wartości towaru zgodnego z umową.
- W przypadku umów zawieranych z Klientami niebędącymi jednocześnie konsumentami w rozumieniu art. 221 Kodeksu cywilnego lub przedsiębiorcami o uprawnieniach konsumenta, na podstawie art. 558 § 1 Kodeksu cywilnego, odpowiedzialność Sprzedawcy z tytułu rękojmi jest wyłączona.
- Konsument lub Przedsiębiorca o uprawnieniach konsumenta, który wykonuje uprawnienia z tytułu niezgodności towaru z umową, jest zobowiązany na koszt Sprzedawcy dostarczyć rzecz wadliwą na Adres Reklamacyjny. W celu skorzystania z bezpłatnej przesyłki za pomocą kuriera prosimy o kontakt z Zespołem Obsługi Klienta od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 17:00, na czacie Sklepu Internetowego YES, pod adresem mailowym: kontakt@yes.pl lub numerem telefonu +48 61 648 27 75.
- Sprzedawca prosi, aby w celu ułatwienia procesu reklamacyjnego dołączyć opis niezgodności towaru z Umową.
- Sprzedawca w ciągu 14 (czternastu) dni ustosunkuje się do zgłoszenia Konsumenta lub Przedsiębiorcy o uprawnieniach konsumenta. W przeciwnym razie uważa się, że Sprzedawca uznał oświadczenie lub żądanie za uzasadnione.
- Konsument od dnia 15.02.2016 może również skorzystać z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń za pomocą platformy ODR zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r. w sprawie internetowego systemu rozstrzygania sporów konsumenckich oraz zmiany rozporządzenia (WE) nr 2006/2004 i dyrektywy 2009/22/WE (rozporządzenie w sprawie ODR w sporach konsumenckich). Chcąc skorzystać z dodatkowej możliwości polubownego rozwiązywania sporów dotyczących zakupów internetowych, Konsument może złożyć swoją skargę np. za pośrednictwem unijnej platformy internetowej ODR, dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/consumers/odr/.
Celem funkcjonowania platformy ODR jest umożliwienie bezstronnego, pozasądowego, skutecznego i szybkiego rozstrzygania sporów przez Internet pomiędzy Konsumentem i przedsiębiorcą, które dotyczą zobowiązań umownych wynikających z internetowych umów sprzedaży lub umów o świadczenie usług zawieranych między konsumentami mieszkającymi w Unii a przedsiębiorcami mającymi siedzibę w Unii.
Szczegółowe informacje dotyczące reklamacji produktów zakupionych na YES.pl znajdują się w regulaminie.
W celu zapoznania się z formularzem reklamacyjnym, prosimy kliknąć link.