×

Projektanci YES

Zanurzając się w świecie emocji i przeżyć, poszukujemy źródła naturalnego piękna, aby jego głębię przełożyć na ponadczasowy blask oraz szlachetną formę. Biżuterię YES od lat tworzą niezwykli ludzie. Każda linia, wybór kruszcu, szlif i odcień kamieni odzwierciedlają ich osobiste decyzje, ducha czasów, przeżycia, obserwacje. Świat sztuki i uczuć splata się z ekspercką wiedzą i rzemiosłem. Poznaj projektantów, których nieszablonowa wizja stoi za ikonicznymi kolekcjami YES.

Projektantka YES

Magda Dąbrowska

W projektowaniu podąża zawsze własną, kreatywną ścieżką. Ceni sobie twórczą niezależność. Najważniejsze są dla niej idea i detale. “Być projektantem w tych czasach i projektować tylko ładne rzeczy to za mało. Świat potrzebuje projektantów-tłumaczy kreujących potrzebny i mądry dizajn.” Projektując czuje, że może stanąć na przeciwległych biegunach szaleństwa i bezpieczeństwa i w obu pozostać w swoim żywiole.

Otwartość i wrażliwość na otaczającą makro i mikroprzestrzeń przekłada się na różnorodne projekty w jej portfolio. W YES stworzyła jedne z najbardziej rozpoznawalnych i wielokrotnie nagradzanych kolekcji - Art Deco, Valentine, Aura, Rosarium, Liberty, Pavoni.

Projektantka YES

Kasia Bukowska

Kluczem dla niej są emocje. Uważnie obserwuje, kolekcjonuje w głowie obrazy, uczucia i doświadczenia, które najpierw przekłada na papier, a potem przenosi na ekran komputera. Testuje wiele rozwiązań, by na końcu wybrać to najlepsze. Wierzy, że biżuteria niesie w sobie symboliczną moc i pozwala w unikatowy sposób wyrazić swój charakter i osobowość. Projektując zawsze próbuje sobie wyobrazić konkretną kobietę - jaka jest, jak się ubiera, czym zajmuje się na co dzień.

Każda z jej wizji kobiecości została wyrażona w bestsellerowych kolekcjach Livia, Skarabeusz, Queen of Hearts czy Molly. “Nigdy nie wiem co się wydarzy, co zobaczę. W moim przypadku inspiracja to stan, któremu towarzyszy cała gama rozmaitych emocji. Projektuję na zasadzie impulsu i chwili, przekładam je na biżuterię, która jest niezwykłym materiałem.”

Projektant YES

Maciej Dudek

Dla YES tworzy już od blisko 30 lat. Wykonywał pierwsze wzory z ikonicznej kolekcji Studio Y. Kiedy rodzi się nowy pomysł, nie rozrysowuje go na papierze czy ekranie komputera. Dzięki ogromnej wiedzy i doświadczeniu może pracować nad swoim projektem bezpośrednio w wybranym kruszcu. Inspirują go technika i detale, łączenie tradycyjnej sztuki jubilerskiej i przekładanie jej na współczesny język.

W swoich projektach chce pokazać piękno czystej formy zamkniętej w szlachetnym metalu. “Tworzę dla osób otwartych na minimalizm. Zawsze dążę do uzyskania doskonałej formy, która w swojej prostocie będzie jednocześnie intrygująca i wyróżniająca się. Znajomość tradycyjnych technik złotniczych pozwala mi na własnoręczne wykonanie wzorów od razu w metalu, bez konieczności korzystania z innych metod.”

Przyjaciele YES

Na drodze nieustannych poszukiwań możliwości rozwoju, nowatorski dizajn YES w swojej historii spotkał się z najzdolniejszymi polskimi projektantami mody, takimi jak Ania Kuczyńska czy Krzysztof Stróżyna.

Krzysztof Stróżyna

Krzysztof Stróżyna jest uznawany za jednego z najlepszych polskich projektantów młodego pokolenia. Ukończył prestiżową Saint Martins, a jego kolekcje są regularnie prezentowane podczas Londyńskiego Tygodnia Mody. Trzykrotnie wyróżniany przez British Fashion Council stypendium New Generation. Jego wizję mody pokochały m.in. Lady Gaga, Gigi Hadid i Natalia Vodianova, które stale noszą projekty jego marki KREIST. Kolekcja stworzona dla YES składała się z masywnych łańcuchów w klasycznym odcieniu srebra lub złota, czarnych ebonitowych bransolet oraz pereł uzupełnionych kamieniami Swarovski Elements w soczystych odcieniach. Całość inspirowana ikonami jubilerstwa oraz secesyjnym motywem orchidei wyróżniała się świeżym spojrzeniem. Przeskalowana biżuteria wpisała się w panujące trendy i była doskonałą alternatywą dla osób poszukujących luksusu we współczesnym wydaniu.

Ania Kuczyńska

Ania Kuczyńska od ponad 10 lat jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i utalentowanych projektantek mody. Prestiżowe portale style.com i vogue.uk nazwały ją nadzieją wschodu. Znana z oryginalnych, harmonijnych zestawień nowoczesnego wzornictwa i tradycyjnych form, dla YES zaprojektowała wyjątkową kolekcję bransoletek i kolczyków. Inspirowana symbolami odwołującymi się do kulturowych archetypów biżuteria zachwyca nonszalanckim minimalizmem i wysublimowaną prostotą. Klasyczna elegancja srebra i złota została przełamana kolorowymi symbolami. Znaki serca, krzyża oraz gwiazdy nawiązując bezpośrednio do tradycji kulturowych, nadały minimalistycznej biżuterii ponadczasowego znaczenia.