×

Kolekcja Thonet

Gdy w połowie XIX wieku, Michael Thonet rozpoczął eksperymenty stolarskie, nie przewidywano, że da początek nurtowi, który zainspiruje setki artystów. Z zachwytu nad połączeniem surowego tworzywa i plastycznej formy, powstała najnowsza kolekcja Kasi Bukowskiej. Odkryj biżuterię zaprojektowaną z myślą o jednym z najpopularniejszych wzorów w historii designu.

Zobacz całą kolekcję

“W ponadczasowych meblach Thoneta odnajduję wiele wskazówek dla dzisiejszej twórczości. Wizjonerskie wykorzystanie prostych materiałów oraz ekologiczna produkcja były absolutną innowacją. Thonet reagował na potrzeby odbiorców, zachowując przy tym niesamowitą pokorę i mądrość. Chcę, byśmy podobnie działali obecnie. Chcę, by projekty łączyły warsztat i styl. Chcę, by biżuteria była nośnikiem wyjątkowych historii…”

Kasia Bukowska
Projektantka Kolekcji Thonet

Stylowa konstrukcja

Kolekcja Thonet to współczesna interpretacja fascynującej techniki. Nałożenie subtelnej, ażurowej warstwy na gładką taflę złota, nadaje biżuterii nowoczesnego, lekkiego charakteru. Kasia Bukowska, przez wyraziste wzory, skłania do odważnych połączeń, wyrażania siebie i budowania osobistej historii. Kolekcja Thonet to propozycja dla świadomych kobiet, ceniących elegancję, wspaniały styl i ponadczasową sztukę.

Projektantka YES

Kasia Bukowska

Kocha przekładać język emocji i natury na biżuterię. Do jej bestsellerowych projektów należą m.in. Livia, Eclipse, Magnolia i nagrodzony doskonałością Mody Twojego Stylu 2019 Skarabeusz.