×
×

Dbamy o Twoje dane!

Wiemy, że Twoje dane osobowe są dla Ciebie bardzo ważne, dlatego naszym priorytetem jest przetwarzanie ich ściśle z postanowieniami ustawowymi.
Wszystkie informacje na temat tego jakie dane gromadzimy oraz w jaki sposób je wykorzystujemy znajdziesz w zaktualizowanej Polityce Prywatności.

Akwamaryn

Metafora Wyjątkowych Uczuć

Jest to niezwykle ceniony w jubilerstwie kamień, którego nazwa pochodzi z łaciny i oznacza wodę morską. Wprowadzona w 1609 roku przez Boetiusa de Boot aqua marina odwołuje się do niebieskozielonej barwy kamienia, którą zyskuje po oszlifowaniu i wygrzewaniu w temperaturze 400-500 stopni Celsjusza. Cechą charakterystyczną akwamarynu jest dwubarwność, czyli jego wygląd na tle niemetalicznej powierzchni: w zależności od ustawienia kryształu może być niebieski lub bezbarwny. Najokazalsze z akwamarynów odnaleźć można w British Museum w Londynie – jeden z nich waży aż 110,2 kg. Występuje w Brazylii, Pakistanie, USA, Afryce Południowo-Zachodniej i w Rosji, ale za bardzo cenne uważane są te pochodzące z Madagaskaru, ze względu na ciemnoniebieską barwę.

Zobacz koniecznie nasze propozycje biżuterii z akwamarynem. Znajdziesz wśród nich niezwykłe pierścionki, bransoletki o niepowtarzalnych kształtach oraz kolczyki, które stanowią najpiękniejszy podarunek, niezależnie od okazji.