×
×

Dbamy o Twoje dane!

Wiemy, że Twoje dane osobowe są dla Ciebie bardzo ważne, dlatego naszym priorytetem jest przetwarzanie ich ściśle z postanowieniami ustawowymi.
Wszystkie informacje na temat tego jakie dane gromadzimy oraz w jaki sposób je wykorzystujemy znajdziesz w zaktualizowanej Polityce Prywatności.

Ametyst

Synonim Harmonii i Relaksu

Ametyst to wyjątkowy kamień ceniony już od czasów starożytnych. Jest odmianą kwarcu o barwie fioletowej, fioletowoczerwonej i purpurowej. Intensywność barwy można podwyższyć przez krótkotrwałe ogrzewanie, jednak długotrwałe poddawanie kamienia temu procesowi może nieodwracalnie zniszczyć naturalne zabarwienie. Nazwa pochodzi od barwy kamienia zbliżającej się do barwy wina lub od greckiego słowa amethustos (trzeźwy). Według greckich wierzeń, picie wina z czar ametystowych zabezpieczało pijącego przed upiciem się. Od średniowiecza do czasów dzisiejszych duże purpurowofioletowe kamienie ametystu stanowią ozdobę biskupich pierścieni. Występuje w Brazylii, Iranie, USA, Rosji i w Aplach. Polskie złoża znajdują się w okolicach Szklarskiej Poręby.

Zobacz naszą ofertę biżuterii z ametystem. Jeśli szukasz czegoś odpowiedniego na podarunek dla bliskiej osoby, zajrzyj do zawieszek z ametystem. A może zaskoczysz ukochaną oryginalnym ametystowym naszyjnikiem? Natomiast kolczyki z ametystu to idealny prezent dla kobiet ceniących ponadczasowe piękno.