×
×

Dbamy o Twoje dane!

Wiemy, że Twoje dane osobowe są dla Ciebie bardzo ważne, dlatego naszym priorytetem jest przetwarzanie ich ściśle z postanowieniami ustawowymi.
Wszystkie informacje na temat tego jakie dane gromadzimy oraz w jaki sposób je wykorzystujemy znajdziesz w zaktualizowanej Polityce Prywatności.

Granat

Ognista Energia i Pasja

Granat (łac. granatum)- kamień pochodzący z obszarów USA, Szwecji, Grenlandii, Włoch, Finlandii, Nigerii, Australii i Indii. Różnorodność składu chemicznego minerału powoduje występowanie granatu w bardzo szerokiej palecie barw (brązowozielony, szarozielony, ciemnozielony, szarawoczarny i przeźroczysty). W zastosowaniach jubilerskich najczęściej występuje w kolorze brązowozielonym, bardzo dobrze przeświecającym. Niezwykle cenną odmianą jubilerską są pozyskiwane w Indiach czarne okazy, które po oszlifowaniu dają efekt kociego oka. Obok funkcji ozdobnych wykorzystywany jest także do produkcji materiałów ściernych.

Zobacz nasze propozycje: biżuterii z granatem. Jeśli szukasz oryginalnych wzorów, odnajdziesz je wśród kolczyków z granatem. Nic tak nie eksponuje ponadczasowego piękna granatu jak oryginalny pierścionek, natomiast zawieszka z granatem stanowi idealny prezent, niezależnie od okazji.