×
×

Dbamy o Twoje dane!

Wiemy, że Twoje dane osobowe są dla Ciebie bardzo ważne, dlatego naszym priorytetem jest przetwarzanie ich ściśle z postanowieniami ustawowymi.
Wszystkie informacje na temat tego jakie dane gromadzimy oraz w jaki sposób je wykorzystujemy znajdziesz w zaktualizowanej Polityce Prywatności.

Jaspis

Zaufanie i Spokój w Wyjątkowej Postaci

Jaspis – nazywany w grecji kamieniem cętkowanym (gr. iaspis). Najczęściej spotykany jest w Rosji, Meksyku, Indiach, Czechach, Chinach, Egipcie i u naszych zachodnich sąsiadów – w Niemczech. Jaspis przybiera barwy: czerwone, szare, brunatne, żółte, żółtobrunatne, niekiedy zielone. Jaspis wykorzystany został w zdobieniach słynnej kaplicy św. Katarzyny w pobliżu Pragi. W starożytności uważany był za jeden z najcenniejszych kamieni szlachetnych. Oprawiano go w złoto i srebro.

Jeśli szukasz czegoś odpowiedniego na podarunek dla bliskiej osoby, biżuteria z jaspisem będzie idealnym wyjściem. Bransoletki i naszyjniki z jaspisem stanowią ponadczasowy prezent na każdą okazję. Natomiast kolczyki z jaspisem będą idealnym prezentem dla kobiet ceniących ponadczasowe piękno.