×
×

Dbamy o Twoje dane!

Wiemy, że Twoje dane osobowe są dla Ciebie bardzo ważne, dlatego naszym priorytetem jest przetwarzanie ich ściśle z postanowieniami ustawowymi.
Wszystkie informacje na temat tego jakie dane gromadzimy oraz w jaki sposób je wykorzystujemy znajdziesz w zaktualizowanej Polityce Prywatności.

Kwarc

Kamień Wyjątkowej Miłości

Kwarc – nazwa pochodzi od greckiego słowa krystallos (dawniej oznaczającego lód). Jest jednym z najpospolitszych minerałów występujących w wielu skałach magmowych. Tworzy wiele barwnych odmian. Bezbarwna jego odmiana nazywana jest kryształem górskim. Przewodnictwo cieplne kwarcu jest dziesięciokrotnie wyższe od przewodnictwa wody. Występuje w bardzo wielu odmianach i znajduje wiele zastosowań w codziennym życiu. Wykorzystywany jest w przemyśle optycznym, w elektronice (wyświetlacze ciekłokrystaliczne), w przemyśle budowlanym. Stanowi bardzo ważny składnik sprzętu medycznego i naukowego.

Zobacz nasze propozycje biżuterii z kwarcem. Jeśli szukasz oryginalnych wzorów, odnajdziesz je wśród kolczyków z kwarcem. Nic tak nie eksponuje ponadczasowego piękna kwarcu jak oryginalna bransoletka, natomiast zawieszka z kwarcem stanowi idealny prezent, niezależnie od okazji.