×
×

Dbamy o Twoje dane!

Wiemy, że Twoje dane osobowe są dla Ciebie bardzo ważne, dlatego naszym priorytetem jest przetwarzanie ich ściśle z postanowieniami ustawowymi.
Wszystkie informacje na temat tego jakie dane gromadzimy oraz w jaki sposób je wykorzystujemy znajdziesz w zaktualizowanej Polityce Prywatności.

Rubin

Namiętność w Kolorze Ognia

Podobnie jak szafir – rubin także jest odmianą korundu. Jego barwa, którą zawdzięcza domieszce chromu, waha się od jasnoczerwonej do niemal foletowo-czerwonej. Podobnie jak w szafirze występuje w rubinie asteryzm, nadaje się im także takie same szlify. Najbardziej wartościowe są rubiny czerwone z domieszką odcienia niebieskiego – najczęściej wydobywane są w Birmie. Te ze Sri Lanki bywają jaśniejsze, o brunatnym odcieniu, którego przyczyną są domieszki chromu i żelaza. Duże egzemplarze bywają droższe od diamentów. Rubiny występują w Birmie, Tajlandii, Tanzanii, Afganistanie i na Sri Lance.

Zobacz koniecznie nasze propozycje biżuterii z rubinem. Znajdziesz wśród nich niezwykłe pierścionki z rubinem, mogące stanowić oryginalny upominek zaręczynowy, kolczyki o niepowtarzalnych kształtach, oraz zawieszki z rubinem, które stanowią najpiękniejszy podarunek, niezależnie od okazji.