×
×

Dbamy o Twoje dane!

Wiemy, że Twoje dane osobowe są dla Ciebie bardzo ważne, dlatego naszym priorytetem jest przetwarzanie ich ściśle z postanowieniami ustawowymi.
Wszystkie informacje na temat tego jakie dane gromadzimy oraz w jaki sposób je wykorzystujemy znajdziesz w zaktualizowanej Polityce Prywatności.

Turkus

Magia Nieba w Szlatchetnej Formie

Turkus – nazwa pochodzi ze średniowiecza od francuskiego słowa turquoise – nazwy kaganatu tureckiego. W czasach starożytnych posiadał wiele nazw: w starożytnym Egipcie – majkat lub mafek, w Tybecie – gyu, w Mongolii – ugihu, w Rzymie – callais. Od czasów antycznych stosowany w jubilerstwie jako kamień ozdobny lub klejnot. Bardzo często używany jako talizman. Najbardziej pożądane w zdobnictwie są okazy błękitnieniebieskie i niebieskie. Turkus jest także często wykorzystywany w zdobnictwie artystycznym.

Zobacz koniecznie nasze propozycje biżuterii z turkusem. Znajdziesz wśród nich niezwykłe naszyjniki, kolczyki o niepowtarzalnych kształtach, oraz bransoletki, które stanowią najpiękniejszy podarunek, niezależnie od okazji.