×

Po raz trzeci razem z Fundacją Made in Art wspieramy młodych, uzdolnionych artystów!
Program Stypendialny YES powstał po to, by wyłaniać najzdolniejszych twórców, którzy wciąż poszukują nowych wzorów i kreatywnych rozwiązań. Chcemy umożliwić im dalszy rozwój oraz dać szansę na zaprezentowanie się przed gronem wybitnych polskich artystów!

Zwycięzcy

I MIEJSCE

Aleksandra
Jankowska

I miejsce

Aleksandra
Jankowska

Studentka na Wydziale Wzornictwa w Warszawie. Zajmuje się przede wszystkim projektowaniem produktu. Chętnie podejmuje tematy z zakresu projektowania społecznego, przestrzeni miejskiej.
Stara się tworzyć obiekty służące użytkownikowi, nienachalne, subtelne, użyteczne. W swoich projektach dąży do maksymalnie oszczędnych form, spełniających określone wymagania.

Portfolio

II MIEJSCE

Agnieszka
Mastalerz

II MIEJSCE

Agnieszka
Mastalerz

Absolwentka Pracowni Działań Przestrzennych prof. Mirosława Bałki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim.
Korzystając z wideo, instalacji, performansu i fotografii analizuje mechanizmy kontroli wpływające na zachowanie jednostki.

Portfolio

III MIEJSCE

Alicja
Pałys

Projektując, stara się łączyć prostotę z nieszablonowym, oryginalnym podejściem, wynikającym często z obserwacji zjawisk zachodzących w naturze. Do pojęcia "autentyczności" stara się odnosić rzetelnie i z dużą uwagą. Z taką postawą konsekwentnie stara się projektować odpowiedzialnie, kierując się równowagą, prostotą i precyzją.

Portfolio

III MIEJSCE

Alicja
Pałys

Wyróżnienie Kmag

Natalia
Poniatowska

Wyróżnienie Kmag

Natalia
Poniatowska

Dzięki fotografii cyfrowej i analogowej, nieruchomym i ruchomym obrazom, bada potencjalną podstawę istniejącą między sztuką piękną a fotografią dokumentalną.
Czerpie inspirację z różnych warunków otaczającej rzeczywistości, ale także z jej osobistych doświadczeń.

Portfolio

Wyróżnienie Design Alive

Matylda
Polak

Wyróżnienie Design Alive

Matylda
Polak

Absolwentka Wydziału Form Przemysłowych na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Szczególnie interesuje ją projektowanie mebli, naczyń, przedmiotów codziennego użytku.
Maluje również obrazy, szuka punktów wspólnych pomiędzy projektowaniem a sztukami wizualnymi.

Portfolio

Jury

projektant mody

Krzysztof Stróżyna

projektant mody

Krzysztof Stróżyna

W 2007 kończąc Central Saint Martins College of Art and Design, zdobył nagrodę Harrods Design Award. Od 2008 do 2013 roku prezentował swoje kolekcje podczas London Fashion Week pod marką Krystof Strozyna. W 2015 roku założył markę Kreist. Zobacz więcej

projektantka YES

Magda Dąbrowska

projektantka YES

Magda Dąbrowska

Fascynuje ją proces projektowania: Jak na ścisły, matematyczny język przełożyć to, co łatwiej poczuć niż zmierzyć... Absolwentka wydziału Architektury i Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Autorka wielu cenionych i rozpoznawalnych kolekcji YES m.in. Aura, Art Deco, Liberty, Valentine.Zobacz więcej

projektantka YES

Kasia
Bukowska

Lubi tworzyć biżuterię dla
współczesnej kobiety - biżuterię dzięki której może ona wyrażać swoją osobowość.
Ukończyła wydział Architektury i Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Swoją przygodę z YES rozpoczęła po studiach. Jest autorka wielu wzorów biżuterii z linii Studio Y oraz bestsellerowych kolekcji, takich jak takich jak Queen of Hearts, Skarabeusz, Molly czy Space. Zobacz więcej

projektantka YES

Kasia
Bukowska

projektant

Paweł
Grobelny

projektant

Paweł
Grobelny

Projektant, wykładowca i kurator wystaw. Laureat wielu międzynarodowych nagród projektowych oraz stypendysta Rządu Francuskiego w Paryżu, słynnej Casa de Velazquez – Academie de France w Madrycie oraz Residency Unlimited w Nowym Jorku. Zobacz więcej

Współorganizator

Fundacja
Made in Art

Fundacja
Made in Art

Fundacja Made in Art to przestrzeń międzykulturowa, łącząca artystów, projektantów i pasjonatów dizajnu. Propaguje kulturę i sztukę współczesną.Zobacz więcej

Patroni medialni

Patron Medialny
Patron Medialny
Patron Medialny

Nagrody

I miejsce

12 000

Wsparcie w promowaniu działalności artysty.
Udział pracy w cyklu wystaw podczas Beijing Design Week oraz Chengdu Creativity and Design Week 2019

II miejsce

3 000

Wsparcie w promowaniu działalności artysty.

III miejsce

1 500

Wsparcie w promowaniu działalności artysty.

Terminy

Na zgłoszenia czekamy do 10.04.2019 r.

Nazwiska laureatów pierwszego etapu ogłosimy 23.04.2019 r.

Dosłanie prac przez laureatów do 30.04.2019 r. Prace należy wysłać na adres: YES Biżuteria S.A. ul. Świerzawska 1, 60-321 Poznań z dopiskiem: Program Stypendialny YES.

Zwycięzcy Programu Stypendialnego YES zostaną wyłonieni podczas wernisażu Wystawy finałowej, który odbędzie się 10.05.2019 r. o g. 19:00 w ramach Poznań Design Festiwal w Starym Browarze.

Kontakt

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z Nami!

Dział Marketingu YES
Jolanta Sobiesińska
tel. 505 273 864
e-mail: jolanta.sobiesinska@yes.pl

Dokumenty do pobrania

Zwrot kosztów dojazdu

Dokument przekazania pracy

Protokół zdawczo-odbiorczy