×
×

Dbamy o Twoje dane!

Wiemy, że Twoje dane osobowe są dla Ciebie bardzo ważne, dlatego naszym priorytetem jest przetwarzanie ich ściśle z postanowieniami ustawowymi.
Wszystkie informacje na temat tego jakie dane gromadzimy oraz w jaki sposób je wykorzystujemy znajdziesz w zaktualizowanej Polityce Prywatności.

Jak wybrać idealne obrączki ślubne?

Jedną z najważniejszych decyzji, przed jaką stoją przyszli małżonkowie jest wybór obrączek. To nie tylko biżuteryjna ozdoba, ale ponadczasowy symbol miłości i wierności. Na co zwrócić uwagę? Kiedy zacząć poszukiwania? Oto kilka praktycznych wskazówek, o których musisz pamiętać!
obrączki z białego złota
Pierwszy i najważniejszy krok, to wybór stylu. Aby obrączki były idealnie skrojone na nasze potrzeby należy odpowiedzieć sobie na kilka kluczowych pytań: Co noszę na co dzień? Jaki styl preferuję? Czy obrączka ma pasować do pierścionka zaręczynowego? Czy chcę, aby obrączka partnera była bliźniaczą kopią mojej? Jaki motyw przewodni będzie miał ślub? Taki krótki wywiad znacznie zawęża skalę poszukiwania. Minimalistki i zwolenniczki klasyki najlepiej poczują się w prostych, nie rzucających się w oczy modelach. Romantyczki z pewnością poczują szybsze bicie serca na widok delikatnych obrączek zdobionych diamentami. Osoby, które nie boją się odważnych połączeń, bez wątpienia postawią na oryginalne, niepowtarzalne wzornictwo. Dużym ułatwieniem jest wybór obrączki dedykowanej do pierścionka zaręczynowego. Niektóre pierścionki są starannie zaprojektowane tak, aby ich profil idealnie łączył się z obrączką. Kiedy wstępna decyzja jest już za nami do potwierdzenia słuszności wyboru, warto wykonać „test 20 lat”. Pomyśl, czy za dwadzieścia lat Twoja obrączka będzie dalej czymś, co będziesz nosić z dumą każdego dnia. Warto o tym pamiętać i nie ulegać chwilowej modzie, jeśli nie jesteśmy stuprocentowo przekonani do panujących trendów.
klasyczne obrączki
Kolejnym etapem jest wybór kruszca, z którego zostaną wykonane obrączki. Warto przy tym wziąć pod uwagę nasz tryb życia oraz jakiej trwałości materiału oczekujemy. Asortyment jest bardzo szeroki, możemy wybierać między obrączkami z żółtego, białego i różowego złota, ze srebra, z platyny oraz tytanu. O wyborze biżuterii w dużym stopniu decyduje barwa metalu. Przyszli małżonkowie najczęściej stawiają na żółte złoto o próbie 0,585. Takie obrączki nie tylko mają piękny, klasyczny wygląd, ale przede wszystkim są bardzo trwałe i wraz z upływającym czasem nie tracą blasku. Trwalszym materiałem są tylko platyna i tytan. Od kilku lat modne są też obrączki dwukolorowe powstałe z połączenia różnych metali. Charakteryzują się one ciekawym, przyciągającym uwagę designem i formą.
Obrączki to biżuteria, którą nosi się codziennie - w czasie pracy, ćwiczeń oraz przy zmiennych temperaturach. Dlatego też szczególnie ważny jest wybór odpowiedniego rozmiaru, który zapewni komfort podczas ich użytkowania. Obrączki powinny przechodzić z niewielkim oporem przez staw palca i swobodnie spoczywać u jego nasady. W doborze rozmiaru najlepiej poprosić o pomoc doświadczonych pracowników Salonu. Szersze obrączki są mniej podatne na różnego rodzaju odkształcenia, należy jednak pamiętać, że zazwyczaj wymagają wyboru o rozmiar większego od ich cieńszych odpowiedników. Najczęściej wybierane obrączki mieszczą się zazwyczaj w przedziale od 3mm do 6mm. Droższe i tym samym mniej popularne modele mają od 7 mm do 10 mm.
obrączki z diamentami
W ferworze przygotowań ślubnych wiele par zapomina o szczegółach, które mają ogromne znaczenie. W przypadku obrączek jest to ich profilowanie. Każda obrączka powinna posiadać komfortowe wyprofilowanie wewnętrznych krawędzi, które ułatwi ich codzienne noszenie. Może to być profil zaokrąglony, płaski, płaski fazowany oraz wklęsły. Profil w znacznym stopniu wpływa na ostateczny wygląd obrączki i nadaje jej pożądany kształt.
Poszukiwania obrączek powinny zacząć się minimum trzy miesiące przed datą ślubu. Obrączki ze względu na unikatowy charakter w większości przypadków wykonywane są na zamówienie. Czas realizacji takiego zamówienia oscyluje w granicach miesiąca, który dodatkowo może się wydłużyć przy usłudze grawerowania. Dlatego też warto wyeliminować niepotrzebny stres i mieć pewność że w tej kwestii wszystko przebiegnie po naszej myśli
W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się obrączki zdobione kamieniami szlachetnymi. Ze względu na swoją szlachetność i trwałość najczęściej wybierane są w tym celu diamenty. Takie obrączki z diamentami nie tylko wyróżniają się na tle klasycznych, minimalistycznych wzorów. Jasny blask brylantów idealnie dopełnia pierścionek zaręczynowy, a całość prezentuje się wyjątkowo elegancko.
męska obrączka z białego złota
Personalizacja obrączek w formie grawerowania nadaje im wyjątkowy, unikatowy charakter. Małżonkowie mogą mieć pewność, że dzięki temu ich biżuteria jest jedyna w swoim rodzaju. Warto zastanowić się, gdzie chcemy wykonać grawer - na stronie wewnętrznej czy zewnętrznej. Najbardziej popularne wzory grawerowane są po wewnętrznej stronie obrączki i najczęściej odpowiadają dacie ślubu oraz imionom nowożeńców. Coraz modniejsze stają się jednak również cytaty i łacińskie sentencje. Niektórzy decydują się na grawer cytatu podzielonego na dwie części, który dopiero po złączeniu obrączek ukazuje się w całości. W przypadku grawerowania trudniejsze są modyfikacje zamówionych obrączek. Dlatego też najlepiej wykonać go mając pewność, że nasze perfekcyjne obrączki mają także idealny rozmiar. Odkryj wyjątkową kolekcję obrączek na YES.pl