×
×

Dbamy o Twoje dane!

Wiemy, że Twoje dane osobowe są dla Ciebie bardzo ważne, dlatego naszym priorytetem jest przetwarzanie ich ściśle z postanowieniami ustawowymi.
Wszystkie informacje na temat tego jakie dane gromadzimy oraz w jaki sposób je wykorzystujemy znajdziesz w zaktualizowanej Polityce Prywatności.

Jak dbać o biżuterię?

Biżuteria to niezbędnik każdej kobiety. Pozwala czuć się wyjątkowo w wielu sytuacjach. Piękno biżuterii jest nieprzemijające, ale niestety kruche i delikatne. Właśnie dlatego, należy podejmować kroki, dzięki którym biżuteria nie straci swojego naturalnego blasku. Jeśli chcesz, aby biżuteria jak najdłużej spełniała swoje zadanie, powinnaś zacząć o nią dbać już w pierwszym dniu jej użytkowania!
Na początek pamiętaj, aby zawsze zdejmować biżuterię w trakcie porządków domowych, jak i przed snem. Takie działania pozwolą Ci uniknąć uszkodzeń mechanicznych Twojej ulubionej bransoletki czy łańcuszka. Nie dbając o ten aspekt, możesz narazić swoją biżuterię na zerwanie oraz zarysowanie. Następna rada może Ci się nie spodobać, bo... zapewne kochasz perfumy oraz kremy. Pamiętaj jednak, aby perfumować się przed nałożeniem łańcuszka, a balsam nakładać po zdjęciu biżuterii, którą możesz narazić na uszkodzenia. Biżuteria pod wpływem kosmetyków może być narażona na ciemnienie. Trzecia zasada tyczy się przechowywania. Nienoszoną biżuterię zawsze przechowuj osobno! Upewnisz się, że biżuteria nie ociera się o siebie. Ostatnią rzeczą, o której nie możesz zapomnieć, to profesjonalne czyszczenie biżuterii. Owszem, istnieje wiele domowych sposobów czyszczenia biżuterii, ale nie zawsze są one zadowalające, a co gorsza, mogą narazić biżuterię na uszkodzenia. Najlepiej do czyszczenia i polerowania używać specjalnych chusteczek, które kupisz u jubilera lub oddać biżuterię do specjalisty, który zadba o jej piękno.
Srebro próby 925 ulega procesowi oksydacji - innymi słowy z biegiem czasu matowieje. Aby odpowiednio zadbać o srebrną biżuterię należy unikać pozostawiania jej w wilgotnych miejscach oraz przechowywać ją w szczelnych szkatułkach lub papierowych pudełkach. Wilgoć negatywnie wpływa na srebro i powoduje jego żółknięcie. Pozłacane srebro staraj się natomiast chronić przed kosmetykami i wodą. Złocenie naturalnie z biegiem czasu zniknie, jednak stosując się do ogólnych zasad dbania o biżuterię można spowolnić ten proces. Warto pamiętać również o czyszczeniu swojej srebrnej biżuterii.
Złota biżuteria jest pełna wyjątkowego blasku. Aby zachować go na dłużej, powinno się unikać kontaktu złotej biżuterii z detergentami (szczególnie tymi zawierającymi chlor) oraz innymi środkami czyszczącymi. Czyszczenie biżuterii złotej powinno odbywać się pod okiem specjalisty. Najlepiej w takich przypadku zaufać jubilerowi, szczególnie jeśli model biżuteryjny zawiera kamienie szlachetne, takie jak diamenty. Przechowywanie w tym przypadku także nie jest obojętne. Złotą biżuterię należy przechowywać owiniętą w osobne ściereczki w małych woreczkach; uchronimy ją przed powstawaniem na niej tlenków.
Kamienie szlachetne potrafią być “wybredne”, dlatego tak ważne jest przestrzeganie zasad ich pielęgnacji. Kwarce, opale, rubiny, ametysty oraz agaty nie lubią kontaktu ze słońcem, dlatego ważne jest, aby znaleźć dla nich zacienione miejsce w domu. Bursztyny i perły nie tolerują kontaktu z lakierem do włosów oraz nie lubią perfum. O specjalne traktowanie prosi się też turkus, który jest jednym z najpopularniejszych kamieni szlachetnych. Ten symbolizujący urodę kamień powinnaś przechowywać w możliwie jak najbardziej zacienionym miejscu. A jeśli zastanawiasz się, jak dbać o pierścionek zaręczynowy, to przede wszystkim pamiętaj o oddaniu swojego pierścionka na profesjonalne czyszczenie przynajmniej raz w roku. Najlepiej, gdy poprosisz jubilera o czyszczenie pierścionka z białego złota z diamentem stężonym powietrzem. Pozbędziesz się wtedy całego brudu, który osadził się na biżuterii.