Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Od koła do diamentu - Historia pierścionka zaręczynowego
Historia pierścionka zaręczynowego sięga czasów starożytności. Wielu początek tradycji wręczania pierścionka przypisuje Egipcjanom, którzy wierzyli, że okrąg jest najdoskonalszym symbolem wieczności. W Starożytnym Rzymie kobiety otrzymywały dwa pierścionki zaręczynowe - jeden z nich nosiły na publiczne wyjścia, a drugi w domowym zaciszu. W starożytności wyklarowało się również, na którym palcu powinno się nosić pierścionek zaręczynowy. Ma on oczywiście ścisły związek z miłością. Przez palec serdeczny, na który zwyczajowo zakłada się pierścionek, przebiega legendarna Vena Amoris - żyła prowadząca prosto do serca. Najciekawszym elementem historii pierścionka jest jednak jak biżuteria z diamentami zaczęła królować wśród przyszłych małżonków. Pierwszy przypadek pierścionka zaręczynowego z diamentem pojawił się w Renesansie, kiedy Maksymilian I Habsburg oświadczył się nim Marii Burgundzkiej. Od tego momentu brylanty stały się szczególnie popularne wśród arystokracji. Jednak pod koniec I Wojny Światowej jedynie 10% pierścionków zaręczynowych zawierało diament. Wszystko zmieniło się w 1938 r. kiedy marka De Beers przedstawiła kampanię reklamową, która edukowała klientów na temat diamentów. Przedstawienie sloganu: “Diament jest wieczny” w 1947 r. przypieczętowało pozycję pierścionków zaręczynowych z brylantem, które obecnie pozostają niezmiennie najpopularniejszym wyborem. W Polsce pierwsza kampania promująca biżuterię z diamentami “Kobiety wolą brylanty” została stworzona przez YES w 1996 roku.
Czas próby, jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?
Ze względu na powagę chwili przyjęło się, że kruszec z jakiego wykonany jest pierścionek powinien być szlachetny i trwały. Prym w tej dziedzinie od wielu lat wiedzie złoto. Klasyczne żółte zabarwienie złota spodoba się zarówno tradycjonalistkom, jak i minimalistkom. Złote pierścionki zaręczynowe to ponadczasowa klasyka gatunku. Białe i różowe złoto z pewnością przykuje uwagę osób, które kochają chłodniejsze kolory i nietuzinkowe podejście do sztuki jubilerskiej. Pierścionek z białego złota zachwyca swoją szlachetnością niejedną wymagającą narzeczoną. Pierścionki z różowego złota zwrócą uwagę zarówno zwolenniczki biżuterii vintage, jak i współczesnych wzorów. Różowy kruszec w połączeniu z kamieniami szlachetnymi, takimi jak na przykład diament, topaz czy morganit będzie bardzo modną biżuterią w stylu retro. Natomiast proste, geometryczne wzory lub solitery zachwycą osoby poszukujące nowoczesnych pierścionków. Platyna, jeden z najtrwalszych materiałów, idealnie uzupełni kolekcję fanek pierścionków ze srebra.Diamonds are forever! Czy pierścionek zaręczynowy z diamentem to odpowiedni wybór?
Pierścionek z brylantem to bezkonkurencyjna ikona jubilerstwa. Ze względu na swój niepowtarzalny blask i trwałość diamenty powszechnie uznawane są za symbol nieprzemijającej miłości. Przy wyborze kamienia pierścionka zaręczynowego musisz wziąć pod uwagę cztery aspekty - karat, barwę, czystość i szlif. Karaty to nic innego, jak masa diamentu. W przypadku barwy najrzadsze i najbardziej cenione są kamienie o barwie D, czyli całkowicie bezbarwne.
Szukasz niepowtarzalnego diamentu? Dzięki specjalnemu szlifowi, w Diamencie Idealnym YES® każdy promień światła iskrzy się niezwykłym ogniem. Większy blask Diamentu Idealnego YES® potwierdzają pomiary z wykorzystaniem obiektywnej technologii BrilliantScope®. Odkryj Diament Idealny YES®. Podaruj jej pierścionek z diamentem, który będzie tak samo trwały, jak Wasze uczucie!

Tradycja czy nowoczesność?
Pierścionek zaręczynowy ma wyjątkowe miejsce, zarówno w historii biżuterii, jak i na dłoni obdarowanej nim osoby. Na którym palcu nosić pierścionek zaręczynowy? Zawsze jest to palec serdeczny, przez który płynie legendarna żyła miłości: Vena Amoris. Kwestią otwartą jest jednak, na której z rąk powinien się on pojawić. To jedno z najczęściej zadawanych pytań na forach, na które wciąż trudno znaleźć ostateczną odpowiedź. W wielu krajach zachodnich pierścionek nosi się na lewej dłoni. Głównie wynika to z jej symboliki i bliskości względem serca. Następnie, po zawarciu małżeństwa przekłada się go wspólnie z obrączką na prawą dłoń. W Polsce sytuacja wygląda jednak nieco inaczej. Kulturowo przyjęło się, że pierścionek nosi się na palcu serdecznym prawej dłoni. W kulturze funkcjonują dwa wytłumaczenia tego zjawiska. Jednym z nich są konotacje i symboliczne znaczenie słowa prawy, czyli szlachetny, prawdziwy oraz znane związki frazeologiczne, jak na przykład prawa ręka. Drugi z nich połączony jest z mrocznymi kartami historii Polski - w XIX wieku, kiedy kraj był targany konfliktami wewnętrznymi, wdowy po powstańcach na znak żałoby przełożyły pierścionki i obrączki na prawą dłoń. To wydarzenie miało skutkować tym, że do dziś Polki noszą pierścionki na prawej dłoni. Pierścionek zaręczynowy, który "rezerwuje" miejsce dla ślubnej obrączki, jest więc noszony na prawej dłoni, a w dniu ślubu zostaje przełożony na lewą dłoń. Z różnych powodów, ten zwyczaj jednak coraz częściej ulega zmianie. Wielu młodych ludzi wybiera noszenie pierścionka zaręczynowego na lewej dłoni, a na pewno bardzo wzrasta popularność noszenia obrączki i pierścionka na jednym palcu. Zainspiruj się modelami pierścionków zaręczynowych YES, które idealnie łączą się z obrączką.Ostatni szlif - jak wybrać rozmiar pierścionka zaręczynowego?
Kiedy wiesz już jaki model pierścionka chcesz dla niej kupić, pozostaje tylko zadbanie o szczegóły. Rozmiary pierścionków zaręczynowych spędzają sen z powiek przyszłym narzeczonym. Kiedy chcesz poznać go bez jej wiedzy, najlepiej jeśli sprawdzisz rozmiar biżuterii, którą już posiada. Pamiętaj, że pierścionek zaręczynowy nosi się na serdecznym palcu prawej dłoni. W razie pomyłki, niektóre z pierścionków podlegają korekcie rozmiaru. Nie wiesz jak zmierzyć rozmiar palca? Skorzystaj z porady naszego Doradcy w Salonie lub przeczytaj przewodnik po rozmiarach pierścionków. Coraz częściej następuje przełamywanie tradycji i partnerzy wspólnie podejmują decyzję o wyborze pierścionka zaręczynowego. Dzięki temu rozwiązaniu znika element zaskoczenia, ale zyskujemy pewność, że biżuteria będzie idealnie dopasowana do drugiej osoby.Pierścionek zaręczynowy jest inwestycją na lata.
To jedyna w swoim rodzaju biżuteria symbolizująca Wasz związek.

Dwie pensje czy...? Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?
Jak w przypadku każdej biżuterii cena pierścionka zaręczynowego waha się w zależności od wybranego kamienia szlachetnego, kruszcu i projektu. W kulturze szeroko funkcjonuje przekonanie, że pierścionek zaręczynowy powinien kosztować równowartość dwóch pensji osoby, która go ofiarowuje. To efekt kampanii reklamowej marki De Beers, która w 1980 przekonywała, że pierścionek zaręczynowy powinien wyrażać gotowość finansową na zawarcie związku małżeńskiego. Obecnie nie jest to już regułą. Popularne są zarówno pierścionki zamykające się w średniej półce cenowej, jak i imponująca biżuteria ekskluzywna z diamentami o wielkości przekraczającej 2 ct. Ze względu na unikatowy charakter warto zadbać o najwyższą jakość pierścionka. W YES świetnie rozumiemy Wasze potrzeby dlatego oferujemy korzystne zasady finansowania. Dowiedz się więcej.
Sztuka improwizacji vs mistrz planowania, czyli jak się oświadczyć?
Nie ma jednego sposobu, który byłby idealny dla wszystkich par. Zaręczyny powinny być uosobieniem i emanacją waszego związku. Dużą popularność zyskują zaręczyny podczas podróży. Ważne jednak, by było to miejsce, które w jakiś sposób wiążę się z waszą wspólną historią. Zaręczyny w Paryżu, Rzymie, na Bali… możliwości są nieskończone! W kontrze do dalekiego wyjazdu są romantyczne zaręczyny w domowym zaciszu. Na ten sam rodzaj postawił zresztą sam książe Harry, kiedy oświadczył się Meghan Markle. Innym rozwiązaniem są oświadczyny w miejscach publicznych, z którymi wiążą się wasze wspomnienia. Może to być ulubiona restauracja, muzeum, teatr, ukochane miejsce wspólnych spacerów w parku, czy sala kinowa. Najważniejsze to zadbanie o intymność i detale. Pokaż jak bardzo zależy ci na drugiej osobie i postaraj się wyrazić dokładnie to, co czujesz.