×
×

Dbamy o Twoje dane!

Wiemy, że Twoje dane osobowe są dla Ciebie bardzo ważne, dlatego naszym priorytetem jest przetwarzanie ich ściśle z postanowieniami ustawowymi.
Wszystkie informacje na temat tego jakie dane gromadzimy oraz w jaki sposób je wykorzystujemy znajdziesz w zaktualizowanej Polityce Prywatności.

Artyści złotnicy. Rozmowy o polskiej biżuterii

  • Historia
  • Szczegóły
  • Opinie
  • Dostawa i zwroty
  • Raty
  • Kontakt

Artyści złotnicy. Rozmowy o polskiej biżuterii

49 PLN

Wysyłka: 7 dni roboczych

Bezpłatna wysyłka kurierem, piękne opakowanie i bezpłatny zwrot!
Szczegóły
ARTYŚCI ZŁOTNICY. ROZMOWY O POLSKIEJ BIŻUTERII

„Lata mijają. Ludzie odchodzą, zabierając ze sobą olbrzymią i ciekawą wiedzę, która jest przecież znaczącą częścią naszej kultury” - tymi słowami Maria Magdalena Kwiatkiewicz, w przedmowie książki której jest pomysłodawczynią, umotywowała decyzję o jej powstaniu. „Artyści złotnicy. Rozmowy o polskiej biżuterii” to bowiem publikacja, która stanowi swoistą próbę zatrzymania czasu upływającego w pracowniach złotniczych polskich projektantów.

Maria Magdalena Kwiatkiewicz, współzałożycielka firmy YES Biżuteria, jest nie tylko przykładem niezwykle przedsiębiorczej kobiety, ale również ogromnej miłośniczki a zarazem wytrawnej znawczyni polskiego designu. Obecnie jest właścicielką największej, bo liczącej ponad 1000 obiektów, prywatnej kolekcji biżuterii współczesnej oraz etnicznej. Wewnętrzną potrzebę promocji polskiej sztuki złotniczej realizuje ponadto na gruncie Galerii YES znajdującej się na poznańskiej starówce. - Mój świat zawsze wypełniała biżuteria, zarówno w kontekście życia zawodowego, jak i wielkiej pasji do piękna i designu. Uwielbiam biżuterię etniczną, w którą wzbogacam swoją kolekcję, przywożę z najdalszych zakątków świata i ona cieszy mnie szczególnie – mówi Maria Magdalena Kwiatkiewicz. - Jeszcze większą satysfakcję czuję kolekcjonując biżuterię współczesną, szczególnie tę unikatową, która niejednokrotnie wyznacza nowe kierunki w projektowaniu i złotnictwie w ogóle – dodaje. - Potrzeba wydania książki to w zasadzie suma tych wszystkich doświadczeń i impuls, który otrzymałam od wyjątkowej znawczyni środowiska złotniczego, historyk sztuki – profesor Ireny Huml. To ona poprosiła mnie, abym zachowała dla potomnych wszystko to, co przeszłe i teraźniejsze w dziedzinie sztuki złotniczej – pointuje.

Tym właśnie sposobem zainicjowana została wędrówka Agnieszki Jankowiak, autorki wywiadów, przed którą artyści otwierali nie tylko drzwi do swoich pracowni, ale również decydowali się na czasem bardzo sentymentalne wspomnienia z życia zawodowego i osobistego. Na potrzeby książki spotkała się z Andrzejem Bandkowskim, Andrzej Bielakiem, Andrzejem Bossem, Jackiem Baronem, Kamilą Rohn, Jerzym Szymulą, Zofią i Witoldem Kozubskimi, Mariuszem Pajączkowskim, Aleksandrą Mamoń, Jackiem Byczewskim i Agnieszką Bruzdą. Przeprowadzone wywiady dla niektórych czytelników będą przyczynkiem do dyskusji, może nawet polemiki. Inni zaś właśnie dzięki tej książce po raz pierwszy przyjrzą się z bliska dziedzinie sztuki użytkowej, która pełna jest wyrazistych przedstawicieli i ich bogatego, barwnego ale jakże charakterystycznego dorobku artystycznego.

Immanentną częścią publikacji są fotografie obiektów pochodzących z prywatnej kolekcji Marii Magdaleny Kwiatkiewicz, a stworzonych oczywiście przez bohaterów wywiadów. Dopełniają je ponadto kolaże stworzone przez Martę Krzyszowską, które nawiązują do źródeł inspiracji artystów, ich pracy twórczej a nawet konkretnych dzieł.
Poznaj opinie innych
Średnia ocen 0
5 gwiazdek
0
4 gwiazdki
0
3 gwiazdki
0
2 gwiazdki
0
1 gwiazdka
0

Podziel się swoją opinią. Dowiedz się więcej.

Wygląda na to, że jeszcze nikt nie podzielił się opinią na temat tego produktu.

Bądź pierwszy i wyraź swoje zdanie już teraz! Twoja opinia może okazać się bardzo pomocna przy dokonywania biżuteryjnych wyborów.

Dostawa i zwroty gratis

Czasami trudno trafić z wyborem biżuterii, zwłaszcza, gdy kupujemy ją na prezent. Dlatego większość zakupów na YES.pl podlega wymianie lub zwrotowi aż do 100 dni od daty otrzymania przesyłki, na nasz koszt!*

Skontaktuj się z nami, a my zlecimy firmie kurierskiej odbiór przesyłki pod wskazanym adresem. Biżuterię możesz także przekazać nam przez dowolny Salon YES.

Dowiedz się więcej »


* Nie dotyczy zamówień z odbiorem w Salonie oraz zamówień spersonalizowanych (biżuteria grawerowana oraz wykonywana na specjalne zamówienie).

Skontaktuj się z nami

Szukasz odpowiedzi na pytania? Skontaktuj się z naszym Doradcą i skorzystaj z profesjonalnej porady w doborze biżuterii lub statusu realizacji zamówienia.

Jesteśmy dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00 pod numerem telefonu +48 61 100 21 26.

Doradca Klienta YES.pl
Tel.: +48 61 100 21 26 +48 61 100 21 26
e-mail: kontakt@yes.pl

×
×

Znajdź salon

Przepraszamy, w tym momencie nie możemy uzyskać informacji o dostępności wybranego przez Ciebie produktu. Skontaktuj się z Doradcą Klienta z wybranego Salonu YES lub zadzwoń na bezpłatną Infolinię YES.pl - 800 611 130.

Znajdź salon

×

Produkt wyprzedany

Jeśli produkt będzie ponownie dostępny, otrzymasz od nas e-mail.

×