×
×

Dbamy o Twoje dane!

Wiemy, że Twoje dane osobowe są dla Ciebie bardzo ważne, dlatego naszym priorytetem jest przetwarzanie ich ściśle z postanowieniami ustawowymi.
Wszystkie informacje na temat tego jakie dane gromadzimy oraz w jaki sposób je wykorzystujemy znajdziesz w zaktualizowanej Polityce Prywatności.

Artyści złotnicy. Rozmowy o polskiej biżuterii

  • Historia
  • Szczegóły
  • Opinie
  • Dostawa i zwroty
  • Raty
  • Kontakt

Artyści złotnicy. Rozmowy o polskiej biżuterii

49 PLN

Termin realizacji: 12 dni roboczych

Bezpłatna wysyłka kurierem, piękne opakowanie i bezpłatny zwrot!
Szczegóły
ARTYŚCI ZŁOTNICY. ROZMOWY O POLSKIEJ BIŻUTERII

„Lata mijają. Ludzie odchodzą, zabierając ze sobą olbrzymią i ciekawą wiedzę, która jest przecież znaczącą częścią naszej kultury” - tymi słowami Maria Magdalena Kwiatkiewicz, w przedmowie książki której jest pomysłodawczynią, umotywowała decyzję o jej powstaniu. „Artyści złotnicy. Rozmowy o polskiej biżuterii” to bowiem publikacja, która stanowi swoistą próbę zatrzymania czasu upływającego w pracowniach złotniczych polskich projektantów.

Maria Magdalena Kwiatkiewicz, współzałożycielka firmy YES Biżuteria, jest nie tylko przykładem niezwykle przedsiębiorczej kobiety, ale również ogromnej miłośniczki a zarazem wytrawnej znawczyni polskiego designu. Obecnie jest właścicielką największej, bo liczącej ponad 1 000 obiektów, prywatnej kolekcji biżuterii współczesnej oraz etnicznej. Wewnętrzną potrzebę promocji polskiej sztuki złotniczej realizuje ponadto na gruncie Galerii YES znajdującej się na poznańskiej starówce. - Mój świat zawsze wypełniała biżuteria, zarówno w kontekście życia zawodowego, jak i wielkiej pasji do piękna i designu. Uwielbiam biżuterię etniczną, w którą wzbogacam swoją kolekcję, przywożę z najdalszych zakątków świata i ona cieszy mnie szczególnie – mówi Maria Magdalena Kwiatkiewicz. - Jeszcze większą satysfakcję czuję kolekcjonując biżuterię współczesną, szczególnie tę unikatową, która niejednokrotnie wyznacza nowe kierunki w projektowaniu i złotnictwie w ogóle – dodaje. - Potrzeba wydania książki to w zasadzie suma tych wszystkich doświadczeń i impuls, który otrzymałam od wyjątkowej znawczyni środowiska złotniczego, historyk sztuki – profesor Ireny Huml. To ona poprosiła mnie, abym zachowała dla potomnych wszystko to, co przeszłe i teraźniejsze w dziedzinie sztuki złotniczej – pointuje.

Tym właśnie sposobem zainicjowana została wędrówka Agnieszki Jankowiak, autorki wywiadów, przed którą artyści otwierali nie tylko drzwi do swoich pracowni, ale również decydowali się na czasem bardzo sentymentalne wspomnienia z życia zawodowego i osobistego. Na potrzeby książki spotkała się z Andrzejem Bandkowskim, Andrzej Bielakiem, Andrzejem Bossem, Jackiem Baronem, Kamilą Rohn, Jerzym Szymulą, Zofią i Witoldem Kozubskimi, Mariuszem Pajączkowskim, Aleksandrą Mamoń, Jackiem Byczewskim i Agnieszką Bruzdą. Przeprowadzone wywiady dla niektórych czytelników będą przyczynkiem do dyskusji, może nawet polemiki. Inni zaś właśnie dzięki tej książce po raz pierwszy przyjrzą się z bliska dziedzinie sztuki użytkowej, która pełna jest wyrazistych przedstawicieli i ich bogatego, barwnego ale jakże charakterystycznego dorobku artystycznego.

Immanentną częścią publikacji są fotografie obiektów pochodzących z prywatnej kolekcji Marii Magdaleny Kwiatkiewicz, a stworzonych oczywiście przez bohaterów wywiadów. Dopełniają je ponadto kolaże stworzone przez Martę Krzyszowską, które nawiązują do źródeł inspiracji artystów, ich pracy twórczej a nawet konkretnych dzieł.
Poznaj opinie innych
Średnia ocen 0
5 gwiazdek
0
4 gwiazdki
0
3 gwiazdki
0
2 gwiazdki
0
1 gwiazdka
0

Podziel się swoją opinią. Dowiedz się więcej.

Wygląda na to, że jeszcze nikt nie podzielił się opinią na temat tego produktu.

Bądź pierwszy i wyraź swoje zdanie już teraz! Twoja opinia może okazać się bardzo pomocna przy dokonywania biżuteryjnych wyborów.

Dostawa i zwroty gratis

Czasami trudno trafić z wyborem biżuterii, zwłaszcza, gdy kupujemy ją na prezent. Dlatego większość zakupów na YES.pl podlega wymianie lub zwrotowi aż do 30 dni od daty otrzymania przesyłki, na nasz koszt!*

Skontaktuj się z nami, a my zlecimy firmie kurierskiej odbiór przesyłki pod wskazanym adresem. Biżuterię możesz także przekazać nam przez dowolny Salon YES.

Dowiedz się więcej »


* Nie dotyczy zamówień z odbiorem w Salonie oraz zamówień spersonalizowanych (biżuteria grawerowana oraz wykonywana na specjalne zamówienie).

Skontaktuj się z nami

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o YES.pl lub zapytać o konkretny produkt, akcję lub promocję - prosimy zwracać się do naszych Doradców Klienta. Odpowiedzą oni na wszystkie wątpliwości związane z wyborem produktu i etapami realizacji Państwa zamówienia.

Nasi Doradcy są do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00.

Doradca Klienta YES.pl
Tel.: 800 611 130, 61 861 12 90 800 611 130, 61 861 12 90
e-mail: kontakt@yes.pl

×
×

Znajdź salon

Przepraszamy, w tym momencie nie możemy uzyskać informacji o dostępności wybranego przez Ciebie produktu. Skontaktuj się z Doradcą Klienta z wybranego Salonu YES lub zadzwoń na bezpłatną Infolinię YES.pl - 800 611 130.

Znajdź salon

×

Produkt wyprzedany

Jeśli produkt będzie ponownie dostępny, otrzymasz od nas e-mail.

×